۸۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۳۸ هزار و ۲۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۵هزار و ۷۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

دکتر سید روح الله حسینی اظهارداشت: از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۳ هزار و ۴۷۷مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۸۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۷ هزار و ۹۰۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۵۷۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری در روز گذشته تاکنون جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۲۴۲ نفر اعلام کرد.

دکتر حسینی، از بهبودی ۱۶۹ هزار و ۷۱۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به چالش‌هایی که هم اکنون در زمینه بیماری کووید ۱۹ قوت گرفته که علاوه بر مواجهه با موج جدید بیماری، شاهد ورود نوع جهش یافته انگلیسی به کشور نیز هستیم، تاکید کرد: در این شرایط لازم است بیش از گذشته نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشیم.

وی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران، پرهیز از حضور در دورهمی‌های خانوادگی و شستشوی و مرتب دست‌ها را مهم‌ترین توصیه‌ها در این زمینه برشمرد که لازم است جدی گرفته شود.