تعداد بیمارستان‌های پذیرش بیماران کرونایی در شیراز از ۲ به ۱۴ رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تعداد بیماران کرونایی در فارس بسیار زیاد شده است و وضعیت بستری در بیمارستان‌ها خوب نیست.
دکتر همتی با بیان این که در روز‌های ابتدایی امسال فقط دو بیمارستان اختصاصی بیماران کرونایی – بیمارستان‌های علی اصغر و فقیهی (سعدی) – تعداد اندکی بیمار کرونایی داشتند افزود: متاسفانه اکنون با افزایش ناگهانی تعداد بیماران، تعداد بیمارستان‌های ویژه کرونایی در شیراز به ۱۴ بیمارستان رسیده است.
وی گفت: علاوه بر بیمارستان‌های دولتی علی اصغر، فقیهی (سعدی)، نمازی و چمران، بیمارستان پشتیبان با ظرفیت ۱۰۰ تخت راه اندازی شده است و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی اردیبهشت، دنا، ام آر آی، کوثر، بعثت، پیوند، شهید بهشتی (شیراز)، تامین اجتماعی و مسلمین هم بیمار کرونایی بستری خواهند کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این که هم اکنون ۲ هزار و ۹۹ بیمار در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که ۲۴۹ از آن‌ها تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند افزود: برای بستری بیماران جدید نیاز به اضافه شدن تخت است.
دکتر همتی گفت: وضعیت موجود ۲۳ شهرستان قرمز و ۱۳ شهرستان نارنجی نگران کننده است و بر اساس تصمیم ستاد ملی و ستاد استانی مقابله با کرونا، محدودیت‌های جدید اعمال خواهد شد.
وی از مردم خواست همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و با همکاری با ستاد مقابله با کرونا، برای کاهش تعداد بیماران در روز‌های آتی تلاش کنند