مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۴۹ نفر رسیده است

به گزارش آینه فارس ، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۴۰۱، اعلام کرد:

با بستری شدن ۵۲ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۵۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
در ۲۴ ساعت گذشته، چهار مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۴۹ نفر رسیده است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۰ هزار و ۱۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۳۳ هزار و ۱۲۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۸ هزار و ۷۰۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۱۱ هزار و ۵۸۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۲ هزار و ۵۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۱ هزار و ۵۴۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۶۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۷۶ هزار و ۵۷۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۳ هزار و ۵۴۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۰ هزار و ۱۰۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۷۰۸ دُز نوبت سوم و ۱۲۹ هزار و ۲۱۷ دُز یادآور واکسن بوده است