۳۰ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ در فارس جان باختند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس ،مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از جان باختن ۳۰ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ در فارس خبر داد.

دکتر سید روح اله حسینی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون، ۸۴۱ هزار و ۶۷۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۴۳ هزار و ۶۵۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۵ هزار و ۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سیزده هزار و ۵۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۵۷ هزار و ۲۲۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از بهبودی ۲۳۱ هزار و ۵۲۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر حسینی، با اعلام جان باختن ۳۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته گذشته تاکنون، اضافه کرد: مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ در فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون چهار هزار و ۹۷ نفر است.

وی با بیان این موضوع که هم اکنون دو هزار و ۵۳ بیمار مبتلا به کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد، ۳۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از مردم استان به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای خواست، با توجه به همه گیری ویروس کرونا در استان، تا حد امکان از حضور در مجالس و آیین‌ها پرهیز و برنامه‌های شب قدر را در خانه و از طریق صدا و سیما پیگیری کنند؛ همچنین در صورت حضور در این آیین ها، در مکان‌هایی حاضر شوند که شیوه نامه‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت می‌کنند و در طول مراسم از ماسک استفاده و فاصله فیزیکی را رعایت کنند