امتحانات پایان سال تحصیلی دانش‌آموزان فارس به صورت حضوری و غیرحضوری با توجه به شرایط شیوع کرونا، ۲۷ اردیبهشت آغاز می‌شود و تا ۲۴ خردادماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس ،رئیس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی آموزش و پرورش فارس گفت: شرایط کرونا نقش بسزایی در تعیین نحوه برگزاری امتحانات دارد و بر اساس رنگ بندی مناطق تصمیم گرفته می‌شود که امتحانات به صورت حضوری باشد یا به صورت غیر حضوری برگزار شود.
امیر شیرازی نژادافزود: در مناطق قرمز از نظر شیوع کرونا، امتحانات پایان سال برای همه پایه‌های تحصیلی به استثنای پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود.
رئیس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: امتحانات پایه نهم و دوازدهم هم به دلیل شرایط خاصی که دانش آموزان در این مقطع تحصیلی دارند، به صورت حضوری و طبق برنامه اعلام شده برگزار خواهد شد.
شیرازی نژاد ادامه داد: نتایج امتحانات پایه نهم در انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان تأثیر بسیاری دارد؛ همچنین ادامه تحصیل در رشته‌های بدون کنکور بعد از پایه دوازدهم موجب شده که امتحانات این پایه هم به صورت حضوری برگزار شود