معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از اعطای ۲ هزار و ۵۴۶ میلیارد ریال تسهیلات از منابع مختلف در هشت ماهه اول امسال به بهره برداران این حوزه خبر داد

به گزارش پایگاه خبری آینه فارس ،فرهاد شریفی با بیان اینکه تسهیلات مذکور در سه زمینه باغبانی، زراعت و مکانیزاسیون کشاورزی اعطا شده است، تصریح کرد: ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی به بهره برداران تخصیص یافت.
به گفته وی، تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی به منظور خرید یک هزار و ۹۵۰ دستگاه ماشین آلات، ادوات و دنباله بند‌ها پرداخت شد.
او با بیان اینکه پرونده سایر متقاضیان تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی در دست اقدام است، ابراز کرد: پرونده‌های مذکور با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال ازمحل کمک‌های فنی و اعتباری به بانک معرفی شده است.
شریفی، از پرداخت ۱۵۶ میلیارد تسهیلات برای تولید محصول زراعی و به صورت سرمایه در گردش نیز سخن گفت. او اظهار کرد: در راستای اجرای عملیات اصلاح واحیاء باغ‌ها نیز تاکنون مبلغ ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره از محل کمک‌های فنی و اعتباری پرداخت شده است.
معاون جهاد کشاورزی فارس به تخصیص تسهیلات با بهره ۴ درصد به منظور توسعه کاشت گیاهان دارویی نیز گریزی زد و تصریح کرد: در این زمینه تاکنون پرونده افراد به مبلغ ۸۸ میلیارد ریال به صندوق کارآفرینی امید معرفی شده است و مبلغ ۱۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
شریفی با اشاره به معرفی متقاضیان توسعه گلخانه به بانک، بیان کرد: پرونده افراد به ارزش ۶۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ترجیهی بانک کشاورزی و یک هزار میلیارد ریال از محل بند الف تبصره ۱۸ به بانک معرفی و در دست اقدام می‌باشد.
این مقام مسئول اظهار کرد: پرداخت تسهیلات کم بهره از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه در ۶ رسته فعالیت شامل تولید انواع نهاده‌ها و عوامل تولید وارداتی غیر علوفه‌ای، توسعه زنجیره‌های ارزش و شرکت‌های پشتیبان کشاورزی قراردادی، توسعه مدرن سازی و استارت آپ‌های کشاورزی، توسعه زنجیره تولید محصول گواهی شده و بهره وری منابع پایه آب و خاک در نظرگرفته شده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: بهره برداران متقاضی می‌توانند با مراجعه به سامانه سیتا نسبت به اعلام درخواست خوداقدام کنند