۱۴۹ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس ، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین آمار مبتلایان به کروناویروس در استان از ابتدای شیوع تاکنون را ۲۸۱ هزار و ۳۵۴ نفر اعلام کرد.

دکتر سید روح اله حسینی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۲۱ هزار و ۴۱۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۶۵ هزار و ۲۱۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۶ هزار و ۵۰۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۶ هزار و ۱۴۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۱ هزار و ۳۵۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۳۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۴۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر حسینی همچنین از بهبودی ۲۵۷ هزار و ۸۱۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسوول در دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۶۴۲ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با توجه به در پیش داشتن دو انتخابات (ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا)، به دلیل شیوع کروناویروس و خطر افزایش ابتلا، توصیه می‌شود از شرکت در دورهمی‌ها و اجتماعات بپرهیزیم و از طریق صدا و سیما و شبکه‌های اجتماعی معتبر، پیگیر انتخاب نامزد‌های دو انتخابات در کشور باشیم.