بافوت ۷ هم استانی دیگر در اثر کرونا مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری در فارس تا کنون به ۴ هزار و ۷۴۵ نفر رسید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس ، به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها به ۹۸۳ مورد رسید.
دکتر عبدالرسول همتی با اعلام آغاز تزریق واکسیناسیون دوز دوم واکسن سینوفارم از امروز در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۴۷ هزار و ۴۷ مورد تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۷۰ هزار و ۸۸۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۰۹ هزار و ۹۶۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۷ هزار و ۱۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۷ هزار ۸۹۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۶۲ هزار و ۶۷۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۹۸۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۷ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۴ هزار و ۷۴۵ نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه برای جلوگیری از ازدحام در محل‌های تزریق واکسن از عموم مردم خواست که تنها بر طبق پیامک‌های ارسالی مبنی بر زمان و مکان مشخص شده به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند. او هم چنین اعلام کرد: دو سایت خودرویی در پارک کوهستانی دراک و ورزشگاه پارس واقع در میانرود صرفا برای تزریق واکسیناسیون به افراد سالمند و افرادی که از توانمندی جسمانی برخوردار نیستند، تمهید شده است.
دکتر همتی در پایان اشاره کرد که واکسیناسیون به معنای پایان رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیست و هم چنان مثل سابق با استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از دورهمی، از شیوع این بیماری جلوگیری کنیم