نمایندگان پیش از ورود به دستور کار و بعد از نشست غیرعلنی با حضور وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی پیرامون حوادث و اغتشاشات اخیر در کشور با شعار‌هایی همچون «خونی که در رگ ماست/ هدیه به رهبر ماست»، «ای رهبر آزاده/ آماده‌ایم، آماده»، «مرگ بر منافق، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر فتنه‌گر» و «نیروی انتظامی تشکر تشکر» از امینت آفرینان کشور حمایت و علیه استکبار جهانی و فتنه گران شعار سر دادند.

جلسه علنیمجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه ۱۰ مهرماه) به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت ۱۰ و ۱۸ دقیقه و پس از یک جلسه غیرعانی که درباره ناآرامی‌های اخیر برگزار شده بود با حضور دوسوم از نمایندگان آغاز شد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از ساعت ۸ صبح تا این ساعت جلسه غیرعلنی داشته که با حضور وزیر کشور و فرمانده محترم نیروی انتظامی در خصوص بررسی مسائلی که در حوزه ناامنی‌های اخیر بود، برگزار شد.. سپس حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی دستور کار صحن علنی را قرائت کرد، اما همانگونه که پیش بینی می‌شد اکثر وقت این جلسه به تذکرات و سخنان نمایندگان در ارتباط با وقایع روز اختصاص یافت.

گفتنی است نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی پیش از ورود به دستور کار و بعد از نشست غیرعلنی با حضور وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی پیرامون حوادث و اغتشاشات اخیر در کشور با شعارهایی همچون «خونی که در رگ ماست/ هدیه به رهبر ماست»، «ای رهبر آزاده/ آماده‌ایم، آماده»، «مرگ بر منافق، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر فتنه‌گر» و «نیروی انتظامی تشکر تشکر» از امینت آفرینان کشور حمایت و علیه استکبار جهانی و فتنه گران شعار سردادند.

صدا و سیما با انتخاب کارشناسان غلط بر زخم مردم نمک نپاشد

نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه صدا و سیما با انتخاب کارشناسان غلط بر زخم مردم نمک نپاشد، گفت: کرباسچی ۲۵ سال قبل از ریل خارج شده است.

سیدکاظم موسوی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۰ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با بیان اینکه برخی از نهادها و مسئولان با اقدامات خودشان به زخم مردم نمک می پاشند، گفت: جناب آقای کرباسچی ۲۵ سال قبل از ریل خارج شده اما صدا و سیما به عنوان یک نهاد مقدس و مربوط به نهاد رهبری از آن استفاده می کند در حالی که استفاده از این افراد مشکلی از جامعه حل نخواهد کرد بلکه بیشتر بر زخم مردم نمک می پاشد.

نماینده مردم اردبیل و نمین و نیر و سرعین درمجلس افزود: از مسئولان صدا و سیما خواهش می کنم افراد انقلابی و ولایی که به فکر نظام و شهدا هستند را به عنوان کارشناس به برنامه های خود دعوت کرده و از نقطه نظرات آن ها استفاده کند.

صدا و سیما از رفتار سلبریتی ها در حوادث اخیر عبرت بگیرد و در چهره سازی ها تجدیدنظر کند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه صدا و سیما از رفتار سلبریتی ها در حوادث اخیر عبرت بگیرد و در چهره سازی ها تجدیدنظر کند، گفت: صدا و سیما باید از جوانان قابل چهره بسازد نه افرادی که در بزنگاه ها برای دشمنان خوش رقصی می کنند.

محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۰ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: ریاست صدا و سیما باید عبرت بگیرد و سازمان سینمایی در چهره سازی ها تجدیدنظر کند این در حالی است که افرادی که با سرمایه این ملت چهره شده اند و جایگاه پیدا کرده اند به گمان اینکه شترانی هستند که می توانند بار امنیت و بار مردم را حمل کنند در میانه رودخانه فتنه ها بدرقصی می کنند، لذا صدا و سیما باید عبرت بگیرد و از جوانان قابل چهره بسازد نه افرادی که در بزنگاه ها برای دشمنان خوش رقصی می کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس افزود: همچنین فدراسیون فوتبال نسبت به بعضی از چهره ها که خودشان را در آشوب های اخیر نشان دادند برخورد کند و قوه قضائیه با افرادی که موجب ریختن خون ها شدند برخورد لازم را داشته باشد حتی اگر این افراد در جایگاه نمایندگی مجلس باشند

وضعیت آب شرب همدان همچنان بحرانی است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه وضعیت آب شرب همدان همچنان بحرانی است، با انتقاد از مصاحبه وزیر نیرو در رسانه ملی و ارائه اطلاعات غیرواقعی در این خصوص از وی خواست به جای انتشار اخبار خلاف واقع به رفع مشکل تأمین آب این استان بپردازد.

حمیدرضا حاجی بابائی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۰ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: دولت به بازنشستگان کشوری و لشکری توجه لازم داشته باشد، همچنین به موضوع مهرآفرین توجه ویژه کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نیرو تصریح کرد: متأسفانه وضعیت آب شرب همدان همچنان بحرانی است و اطلاعات غیرواقعی شما در صدا و سیما مردم را عصبانی می‌کند.

وی تأکید کرد: خواهشمند است به کارتان بپردازید و از انتشار اخبار غیرواقعی خودداری کرده و مشکل این استان را برای همیشه حل کنید.

انتقاد از دولت برای عدم اجرای مصوبه شورایعالی فضای مجازی/هدف این مصوبه ساماندهی بود نه بستن

نماینده مردم تبریز در مجلس با انتقاد از دولت برای عدم اجرای مصوبه شورایعالی فضای مجازی مصوبه سال ۱۳۹۶، گفت: هدف این مصوبه ساماندهی و پاسخگو کردن بود نه بستن.

محمدحسین فرهنگی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۰ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به دولت و نهادهای مسئول و مرتبط با شرایط و حوادث اخیر کشور، گفت: تا چه زمانی ضعف عدم پیش بینی صحنه هایی که در روزهای اخیر رخ داد را شاهد خواهیم بود و تا چه زمانی این شرایط ادامه دارد؟ سهم نهادهای مختلف فرهنگی، آموزشی، نظامی و انتظامی و امنیتی در جلوگیری از ابعاد مختلف این قبیل حوادث چیست؟

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم با اشاره به موضوع فضای مجازی، افزود: در هیچ جای دنیا فضای مجازی مانند کشور ما بدون ضابطه و قید و بند نیست، اتحادیه اروپا مقررات حفاظت از داده های عمومی (GDPR) را دارد، شورایعالی فضای مجازی نیز در ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ مصوبه ای داشت اما چرا دولت آن را اجرا نکرده است.

فرهنگی یادآور شد: شما می گویید دولت قبل انگیزه و اراده نداشته است، شما که دارید چرا با روش صفر و صد موضوع را دنبال می کنید، هدف مصوبه شورایعالی فضای مجازی ساماندهی و پاسخگو کردن بود نه بستن.

وی تصریح کرد: چرا دولت سکوها و پلتفورم های داخلی را تقویت نمی کند. دولت و دستگاه های مختلف اینگونه منفعل عمل نکنید، مبتکرانه عمل کنید

لزوم تقویت و تبلیغ پلتفرم‌های داخلی برای رونق کسب و کارها

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به کنار رفتن پلتفرم‌های خارجی گفت: پلتفرم‌های داخلی باید تقویت و تبلیغ شود تا کسب و کارها به این سمت سرازیر شود.

حسن نوروزی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۰ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: با توجه به کنار رفتن پلتفرم‌های خارجی سعی شود پلتفرم‌های داخلی تقویت شود و یک یا دو برنامه به عنوان مثال سروش و ایتا در صدا و سیما تبلیغ شود تا کسب و کارها به این سمت سرازیر شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس افزود: انقلاب ما که بیش از ۴۴ سال از عمر آن می‌گذرد، با این جریانات فرو نمی‌ریزد بلکه برگ‌های پوسیده از میان برگ‌های سبز فرو خواهند ریخت.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم یادآور شد: سوریه زمانی که چیزی از آن نمانده بود به دست جوانان معتقد امنیت خود را به دست آورد لذا امروز این کشور مقتدر را نمی‌توانند با این بادهای سست تکان دهند. همه بدانند که این کشور استوار ایستاده و پیروز است و پرچم را به دست صاحب الزمان خواهد رساند.

برخی از معلمان و پرستاران چند ماهی است که حقوق نگرفته‌اند

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم؛ گفت: امروز ملت ایران مشکلات اقتصادی دارد باید به مسائل و مشکلات آحاد مردم توجه ویژه‌ای داشته باشیم. در چنین شرایطی برخی از دستگاه‌ها با افزایش قیمت‌ها به مشکلات اقتصادی دولت وملت دامن زده‌اند؛ این گروه از افراد هم در صف خیانتکاران به ملت و نظام هستند.

سید کاظم دلخوش اباتری در صحن علنی صبح امروز(یکشنبه ۱۰ مهر ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با سلام درود خدمت ملت شریف ایران، گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: فَاذْکُرُونِی أَذْکُرْکُمْ وَ اشْکُرُوا لِی وَ لا تَکْفُرُونِ‌، شرایط فعلی کشور بسیار وضعیت حساسی است، مردم ایران که در طول انقلاب بیش از ۳۵۰ هزار شهید تقدیم این نظام و انقلاب نمودند باید با حساسیت از این لحظات حفاظت و حراست کنیم.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: توصیه بنده به تمام عزیزانی که این روزها وارد صحنه‌ها شده‌اند، اینست که صف ما از ردیف دشمنان نظام و خون شهدا باید جدا کنند چرا که امروز دنیای استعمار و استکبار بی محابا مردم خود را می‌کشند امروز دایه‌دار نظام و انقلاب شده‌اند. در شرایط فعلی باید دستگاه‌های مختلف آنهایی که در نظام جمهوری اسلامی مشغول به خدمت رسانی هستند، توجه کنند که بی توجهی به حقوق ملت به ویژه افرادی که مشکلات مادی دارند خیانت به ملت است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم یادآور شد: امروز ملت ایران مشکلات اقتصادی دارند باید به مسائل و مشکلات آحاد مردم توجه ویژه‌ای داشته باشیم. در چنین شرایطی برخی از دستگاه‌ها با افزایش قیمت‌ها به مشکلات اقتصادی دولت و ملت دامن زده‌اند؛ این گروه از افراد هم در صف خیانتکاران به ملت شریف ایران هستند.

نماینده مردم صومعه سرا خطاب به وزیر مخابرات یادآور شد:چرا در چنین شرایطی آبونمان مخابرات از ۱۳۰۰ تومان به ۱۷۰۰۰ تومان افزایش یافته است.

دلخوش اباتری در ادامه خطاب به وزیر کشاورزی گفت: با توجه به گرانی قیمت آب برای کشاورزان ، قیمت کالاهای ضروری مردم افزایش یافته است ،چرا نمی توانید نرخ کالاهای ضروری را برای مردم کنترل کنید ،آیا این خدمت به مردم است !ارزاق عمومی مردم روز بروز گران‌تر میشود و آنان در فشار اقتصادی هستند

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی افزود:کشاورزان برای مصرف آب هر هکتار از زمین های کشاورزی مبلغ ۱ میلیون تومان پرداخت می‌کردند،اما در حال حاضر برای هر هکتار آب کشاورزی ۳ میلیون تومان پرداخت می‌کنند،اگر می‌خواهید ارزاق عمومی ارزان به دست مردم برسد،نباید هزینه‌های کشاورزان را بالا ببرید. از وزارتخانه‌های مختلف می خواهم به این موارد دقت لازم را داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون قضایی با اشاره به بحث رتبه بندی معلمان تصریح کرد: بحث رتبه بندی معلمان ،بحث اخراج پرستاران ،حقوق بازنشستگان،حقوق کارکنان زحمتکش فصل یک راهداری که لیست آن را ارائه دادم،باید مورد توجه قرار گیرد،این کارکنان چند ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند،چرا وزارت نیرو در شرایط سخت اقتصادی ۴ ماه به پرسنل خود حقوقی پرداخت نکرده است، آقای وزیر در این شرایط شما می‌توانید بدون حقوق زندگی کنید،این مسائل آب به آسیاب دشمن ریختن نیست؟

دلخوش اباتری در پایان در مورد طرح مهر آفرین خاطر نشان کرد: طرح مهرآفرین و بحث آزمون چند بار مطرح شده، بی‌توجهی به این طرح و مشکلات دیگر دلیلی ندارد، دستگاه‌های اجرایی خود را مثل مردم نمی‌دانند و یا شرایط را درک نمی‌کنند، افرادی که با اعمال و افعال خود باعث تحریک جامعه می شوند، بدانند که ،کونُوا دُعَاهً لِلنَّاسِ بِالْخَیْرِ بِغَیْرِ أَلْسِنَتِکُمْ ،بخوانید مردم را بغیر از زبان های خود، بنده اعتقاد دارم ؛جوانان و مردم عزیز ما قطعا در طول انقلاب صف خود را همیشه از دشمنان جدا کرده اند،و به همراه خانواده شهدا و مردم هستند و امروز هم پای انقلاب خواهند ایستاد.

کیفیت نامناسب برخی از مدارس دولتی رنج آور است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از کیفیت نامناسب برخی مدارس دولتی گفت: طبق نتایج المپیادهای علمی و کنکور دانشگاه‌ها شاهد افول کیفیت در برخی مدارس دولتی هستیم لذا دولت باید نسبت به ارتقا کیفیت مدارس دولتی که جزو مطالبات میلیون ها خانواده و صدها هزار نفر از فرهنگیان بوده توجه ویژه داشته باشد.

سیدعلی یزدی خواه در نشست علنی امروز ( یکشنبه ۱۰ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: بر انبیا، اولیا و بنیانگذار مقدس جمهوری اسلامی ایران، امام (ره) عظیم شان و بر شهدای بلند قامت اسلام و ایران، شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، شهدای ترور و شهدای مدافع حرم به ویژه سردار حاج قاسم سلیمانی عزیز و شهدای امنیت و حوادث اخیر سلام و درود می‌فرستم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان کرد: هفته دفاع مقدس و آغاز بهار تعلیم و تربیت و همچنین نمایش خیره کننده میلیون ها ایرانی نجیب در محکوم کردن فتنه و فتنه گران را تبریک عرض می‌کنیم. فتنه گرانی که به خیال خام خود خواستند آثار و برکات عظیم راهپیمایی اربعین حسینی (ع) را ناچیز جلوه داده و عضویت ایران را در پیمان اقتصادی شانگهای و نیز آثار فراوان حضور رئیس جمهور در مقر سازمان ملل را تحت شعاع قرار دهند اما خداوند در قرآن می‌فرماید: « یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ.».

وی افزود:گنگره آمریکا در آخرین اظهارات غیر قانونی خود، ضمن حمایت آشکار از آشوب گران در یک فضولی آشکار در جمعه گذشته و بر خلاف حقوق بین الملل خواستار ایران غیر هسته ای و اداره غیر دینی کشورمان شده است. قرآن مجید چه زیبا در چهارده قرن پیش فرمود: یهود و نصارا دست از شما بر نمی‌دارند تا از اسلام و قرآن فاصله بگیرید.

یزدی خواه در ادامه نطق خود ضمن تبریک آغاز بهار تعلیم و تربیت به معلمان و اساتید که فرماندهان و افسران جنگ نرم کشور بوده و در مدارس و مراکز آموزشی عالی و حوزه های علمیه مشغول ایثارگری هستند، اظهار کرد: تعالی نظام آموزشی کشور را از خداوند متعال خواستارم. و همچنین از حمایت های دولت از فرهنگیان تشکر می‌کنم، اما لازم است چند جمله را در این خصوص عرض کنم؛ قانون رتبه بندی معلمان هنوز جز به صدور حکم برای فرهنگیان منجر نشده و تنها یک بار وجه علی الحساب پرداخت شده است لذا باید اقدامات نهایی در این مورد هرچه سریعتر انجام شود.

این نماینده مجلس گفت: بسیاری از مدارس علی رغم گذشت ده روز از آغاز سال تحصیلی دبیر و آموزگار ندارند، از دولت می‌خواهم ضمن اجرای دقیق رتبه بندی معلمان و ساماندهی نیروهای مهرآفرین که سرمایه نظام آموزشی کشور هستند، به این مجموعه ها نیز توجه ویژه داشته باشد. از طرفی عدم وجود کیفیت در برخی مدارس دولتی رنج آور است، اعلام نتایج کنکور دانشگاه، المپیاهای علمی و .. بزرگترین شاهد افول کیفیت در مدارس دولتی است. عنایت ویژه به این مدارس جزو مطالبات میلیون ها خانواده و صدها هزار نفر از فرهنگیان است. همچنین بسیاری از مدارس کشور فاقد نیروی خدماتی و سرایدار بوده لذا توجه نظام برنامه ریزی کشور و سازمان اداری و استخدامی را به این مهم جلب می‌کنم ضمن اینکه نیروهای خدماتی جز آسیب پذیر و کم درآمد ترین نیروهای آموزش و پروش بوده که باید وضعیت معیشتی انها نیز بهبود پیدا کند.

یزدی خواه با بیان اینکه یکسال و نیم از بازنشستگی معلمان می‌گذرد اما هم اکنون پاداش پایان خدمت انها پرداخت نشده است. تا چه زمانی فرهنگیان باید تاوان عدم بودجه ریزی درست را بدهند؟ اظهارداشت: کارکنان دولت از حیث حقوق و دستمزد با توجه به هزینه سرسام آور زندگی تحت فشار بوده و نیازمند توجهی بیشتری هستند. کارمندان دولت به ویژه بازنشستگان لشکری و کشوری عائله دولت بوده و تامین حقوق انها با مورد توجه قرار بگیرد کما اینکه سال از نیمه گذشته است.

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در جنوب تهران بیان کرد: حل معضل تنش آب شرب در جنوب استان تهران از جمله شهرهای قلعه نو، حسن آباد و ..، توجه به حقه آبه کشاورزان با توجه به وسعت منطقه زیر کشت بر اساس نقشه های هوایی دهه ۴۰، حل معضلات ترافیکی کمربندی دوم تهران که از ۲۵ سال قبل به صورت ناقص بهره برداری شده مورد تقاضا است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: در برابر بلند مرتبه‌گی ایثارگران و جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس سر تعظیم فرود برآورده و بر خالقان حماسی ترین دوران تاریخ کشور عزیزمان درود می فرستم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن گرامی داشت هفته نیروی انتظامی تاکید کرد: از این فرصت برای ابراز تشکر از زحمات شبانه روزی نیروی های انتظامی استفاده کرده و آمادگی خود را برای همکاری در جهت ترمیم حقوق و امکانات لجستیک و پشتیبانی و افزایش قدرت پلیس را اعلام می‌کنم. همچنین از وزارت ارتباطات تقاضا دارم زمینه تداوم فعالیت کسب و کارها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داخلی را با حداکثر توان ایجاد نموده تا مردم عزیزی که معیشتشان از این طریق تامین می‌شود، آرامش بیشتری داشته باشند. از وزارت ورزش نیز تقاضا دارم با توجه به حوادث اخیر، تحرک بیشتری نسبت به موضوعات مورد اطلاع در جامعه ورزشکاران عزیز داشته باشد.

بیانیه ۲۳۳ نفر از نمایندگان در حمایت از نیروهای امنیتی و انتظامی

احمد نادری در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۰ مهرماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه ۲۳۳ نفر از نمایندگان در حمایت از نیروهای امنیتی و انتظامی در جریان اغتشاشات اخیر را قرائت کرد که متن بیانیه به شرح ذیل است:

مجلس شورای اسلامی با توجه به اتفاقات اخیر کشور و لزوم بررسی دقیق و کارشناسی دلایل و پیامدهای این مسئله از تمام ابزارهای نظارتی خود برای شفاف سازی تمام اتفاقات مرتبط و به نتیجه رساندن پیگیری ها، آسیب شناسی مسائل و همچنین ارائه راهبردهای مسئله و پیشگیری از وقوع مجدد استفاده خواهد کرد.

ضمن عرض تسلیت به ملت شریف ایران بابت شهادت حافظان امنیت و دیگر جانباختگان وقایع اخیر، در این دوران حساس که دشمنان قسم خورده دین و ملت دیگر نه تنها به دنبال سوءاستفاده از شرایط بلکه به طور مستقیم و با استفاده از تمام توان سیاسی، اقتصادی و استفاده از پیاده نظام خود به صورت علنی به دنبال ایجاد آشوب، اغتشاش و ناامنی هستند از همه تحلیل گران سیاسی و اجتماعی انتظار می رود در اظهارنظرهای خود پیرامون این اتفاقات خط خود را از القائات رسانه ای دشمن جدا کرده و در تلاش برای تقویت پایه های اصلی سرمایه اجتماعی کشور به نقش واقعی و تحسین برانگیز نیروی انتظامی برای ایجاد آرامش امروز ایران عزیز بپردازند.

جریان رسانه ای معارض انقلاب اسلامی برای زمین زدن سرمایه اجتماعی ایران عزیز همه توان داخلی و خارجی خود را به کار بست تا یکی از نمادهای افتخارآمیز اعتماد اجتماعی یعنی نیروی انتظامی را مخدوش کند اما این نیروی افتخارآفرین توانست به حکم رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ و با مدیریت صبورانه از سویی خشم معترضان را کاهش دهد و از سوی دیگر أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ در حق مزدوران دشمن به کار گیرد.

یقینا در سهم دهی به عوامل موثر در فروکش کردن آتش حوادث اخیر نقش اجتماعی پلیس در رتبه اول لیست قرار دارد.

امروز تشویق و التیام بخشی به این نیروی سرافراز در صدر مطالبات اجتماعی قشرهای مختلف مردمی است و از این رو ما نمایندگان ملت شریف ایران ضمن تاکید بر لزوم جداسازی صف معترضین از اغتشاشگران با محکوم کردن قاطعانه اقدامات خرابکارانه در روزهای اخیر حمایت همه جانبه خود از فرزندان عزیزمان در فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را که حافظان جان، مال و ناموس مردم و ستون اصلی نظم و امنیت و آرامش در میهنمان هستند اعلام کرده و از اقدامات صبورانه و دلسوزانه فرمانده محترم فراجا و نیروهای امنیتی در مدیریت اجتماعات و اغتشاشات در سراسر کشور و برگرداندن آرامش و امنیت به جامعه با جانفشانی هایی که متاسفانه منجر به مجروحیت و شهادت تعدادی از مامورین خدوم و زحمتکش آن شده قدردانی می کنیم.

ضمن اعلام همدردی با خانواده های این شهدای عزیز که خالصانه از جان خویش برای حفظ امنیت این سرزمین گذشته اند اشد مجازات را برای تعرض کنندگان به نیروهای انتظامی و امنیتی خواستاریم.