کارشناسان و تیم مدیریت سایت خبری تحلیلی آینه فارس پس از بررسی برای انتخاب چهره برگزیده سال ۱۳۹۹ استان فارس از بین ۵۰ کاندیدای مطرح شده از چهره های شاخص استان که توانسته اند در سال ۱۳۹۹ در جنبه های مختلف عمرانی و اجرایی اقدامی در خور داشته باشند، به جمع بندی ۱۹ نفر رسید و این افراد جهت انتخاب چهره برگزیده سال ۱۳۹۹ استان فارس به نظرسنجی مردمی گذاشته شده است.

این نظرسنجی از ابتدای روز جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ تا ساعت ۲۴، روز ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ در قسمت نظرسنجی سایت آینه فارس (سمت چپ سایت) قرار گرفته و کاربران سایت می توانند با شرکت در این نظرسنجی چهره برگزیده سال استان را انتخاب کنند. هر فرد فقط اجازه دادن یک رای را دارد و نتایج نظر سنجی به صورت آنلاین و پس از هر نظر مشخص خواهد بود.

 

 

کاندیدا های مرحله اول (بر اساس حروف الفبا):

حیدر اسکندرپور: شهردار شیراز در سیزدهمین کنگره جهانی انجمن کلانشهرهای مهم جهان (متروپلیس) با رای اعضای حاضر در این نشست به عنوان عضو هیات مدیره این انجمن انتخاب شد.

بهمن بهروزی مدیر‌عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز : افزایش بهره‌برداری از پروژه های آب و راه اندازی تصفیه خانه صدرا و شیراز

علیرضا پاک فطرت: وی توانست به عنوان گزینه اول مردم شیراز به عنوان نمایندهٔ دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ شیراز و زرقان به مجلس راه یابد.

عنایت اله رحیمی، استاندار فارس: بهره‌برداری از ۱۱۴۶ پروژه عمرانی و اقتصادی در فارس

محمدرضا رضایی کوچی، سیاست‌مدار و پزشک و نمایندهٔ دوره‌های هشتم، نهم، دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه جهرم و خفر و همچنین رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی است.وی در استان فارس رکورددار ورود به مجلس است.

رحیم زارع: وی نیز توانست برای سومین بار (دوره های نهم ، دهم و یازدهم) وارد مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در استان فارس شود.

حسین حسین‌زاده: وی در رقابتی تنگاتنگ و غیرقابل پیش بینی با سید علاءالدین بروجردی نماینده ادوار مجلس ششم، مجلس هفتم، مجلس هشتم، مجلس نهم و مجلس دهم مجلس با اختلاف به عنوان نماینده‌ٔ مردم حوزه‌ٔ انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در یازدهمین دورهٔ مجلس شورای اسلامی شود.

سیده معصومه دستغیب: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس به جهت تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان فارس

جلال رشیدی کوچی: وی موفق شد در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، در رقابتی سخت با محمدمهدی برومندی نمایندهٔ دورهٔ نهم و دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان انتخاب گردد و به مجلس راه یابد.

علیرضا سیاهپور، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس: هدفمند بودن و اجرای راهبردهای تدوین شده در بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان که منجر به کاهش مستمر و پیاپی ۴ ساله تصادفات گردید،توسعه سیستم های هوشمند حمل و‌نقل جاده ای استان و برنامه ریزی برای پایش هوشمند راه های شریانی ،کسب رتبه نخست در روکش آسفالت و‌ نگهداری راه ها بین استان های کشور و …

فریدون عباسی: در انتخابات مجلس یازدهم موفق شد از حوزه انتخابیه کازرون و کوه‌چنار با رأی مردم به نمایندگی مجلس برسد و ریاست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی را عهده‌دار شود.

ابراهیم عزیزی: نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شیراز و زرقان است. وی توانست عنوان ریاست مجمع نمایندگان فارس در سال ۹۹ را کسب کند.

جعفر قادری: وی توانست برای بار سوم (دوره‌های هشتم، نهم ویازدهمین) به عنوان نماینده مردم حوزه انتخابیه شیراز و زرقان وارد مجلس شورای اسلامی شود.

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز: اقدامات موثر در پیشگیری از بیماری کرونا

سیدموسی موسوی: نمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی و دورهٔ یازدهم ، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ لامرد و مهر است. وی توانست در انتخابات پسر وزیر اطلاعات را شکست داده و نماینده مردم لامرد و مهرشود.

سهراب مختاری مدیرکل محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس : این اداره کل در ارزیابی سالانه وزارت متبوع توانست مقام برتر کشوری را در میان ادارات اجرایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کسب نماید .

روح‌الله نجابت: وی توانست در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ، به عنوان نفر دوم از حوزه انتخابیه شیراز و زرقان و جوان‌ترین نماینده مجلس یازدهم انتخاب گردد.

حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس: مدیر نمونه استانی در جشنواره شهید رجایی

فرشید ایزدی، مدیر مخابرات منطقه فارس: اتصال سه هزار و ۹۲۱ مدرسه به شبکه ملی اطلاعات در شهرها و روستاهای فارس و بهره مندی ۹۰ درصدی روستاهای فارس از اینترنت

نکته اول: در نظر سنجی امسال از شخصیت های نظامی ، قضایی و روحانی استان -ضمن تقدیر ویژه از آنان– و نهادهای وابسته به مقام معظم رهبری با توجه به نظر اکثریت اعضای شورای سردبیری استفاده نشده است.

نکته دوم: قطعاً کاندیدا نمودن افراد فوق با سلیقه شورای سردبیری انتخاب شده اند ممکن است بسیاری از افراد توانمند استان از قلم افتاده و در این لیست حضور نداشته باشند. همین جا دست تمام تلاشگران هم استانی را می فشاریم و برایشان آرزوی موفقیت داریم. انشالله در درگاه خداوند ماجور باشید.