معاون امور استان‌های رسانه ملی در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل صدا و سیمای فارس گفت: در دوره تحول رسانه ملی تلاش می‌کنیم مراکز استانی بر اساس زیست بوم خود فعالیت کنند.

آیین تکریم و معارفه مدیران کل صدا و سیمای فارس سه شنبه ۲۹ شهریور در سالن شهید رکنی صدا و سیمای فارس برگزار شد.

عابدینی معاون امور استان‌های رسانه ملی در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل صدا و سیمای فارس با بیان اینکه بنده اهل استان فارس هستم و اینجا را خانه اول خود می‌دانم، گفت: جهان کنونی دنیای تبدیل جنگ ابزار به جنگ افکار است و امروز شاهد نبرد شناختی میان جریان غرب و نظام سلطه با فرهنگ ایرانی و اسلامی هستیم.

او افزود: مقام معظم رهبری در حکم انتصاب رییس سازمان صدا و سیما با افزودن وظایف و ماموریت‌های دیگر به صدا و سیما این مجموعه را آوردگاهی برای مبارزه بی امان با جریان تحریف و تفتین و قرارگاهی برای پراکندن امید و تلاش و بالندگی و آسایشگاهی برای نشر جلوه‌های هنر و زیبایی‌های آن برشمردند.

عابدینی با بیان اینکه زمینه همه این موضوعات در استان فارس صادق است، افزود: در دوره تحول رسانه ملی تلاش می‌کنیم مراکز استانی بر اساس زیست بوم خود فعالیت کنند و از صدور بخشنامه‌های واحد برای مراکز مختلف اجتناب خواهیم کرد.

او ادامه داد: در دوره تحول رسانه ملی تلاش می‌کنیم فرامین رهبر معظم انقلاب عملیاتی شود، زیرا معتقدیم دانش و توان انجام این ماموریت را داریم.

معاون امور استان‌های رسانه ملی در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل صدا و سیمای فارس

معاون امور استان‌های رسانه ملی با بیان اینکه در دوره جدید رسانه ملی تلاش می‌کنیم خط قرمز‌ها را کمتر توجه کنیم و بیشتر به خط سبز‌ها بپردازیم، افزود: خط سبز‌ها به معنی پرداختن به موضوعاتی است که هیچ گاه یا کمتر به آن‌ها پرداخته شده است از جمله دفاع جانانه ملت ایران مقابل نظام سلطه، زیست بوم‌ها و خرده فرهنگ ها، وفاداری هنرمندان به نظام و مرز و بوم، درخشش قهرمانان، دستاورد‌های علمی نخبگان و جوانان با استعداد ایرانی که در لبه دانش و فناوری حرکت می‌کنند، روستا‌ها به عنوان رنگین کمان خرده فرهنگ‌ها و عمق راهبردی انقلاب که نمونه بارز آن آغاز تصاویر راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته در بخش‌های خبری سراسری از حماسه سازی آنان و دیگر زمینه‌ها را می‌توان نام برد.

معاون رییس سازمان صدا و سیما، مدیرکل پیشین مرکز فارس را مدیری شایسته، خوش سلیقه، خوش ذوق و بسیار حرفه‌ای توصیف کرد و ادامه داد: آقای سهرابی در دوران تصدی مسئولیت صدا و سیمای فارس خوش درخشید و همواره شاهد موفقیت‌های مجموعه تحت مدیریتی او در جشنواره‌ها بودیم و کارنامه بسیار خوبی از خود به جای گذاشت.

عابدینی، مدیرکل جدید صدا و سیمای فارس را نیز فردی با سابقه درخشان مدیریتی و علمی و فردی متفکر و اندیشمند توصیف و ابراز امیدواری کرد: آقای پهلوانیان با اجرای سیاست‌های دوره تحول رسانه ملی و تعامل و همکاری خوب با بخش‌های مختلف، آینده روشنی را برای صدا و سیمای فارس رقم بزند.

ایمانیه استاندار فارس نیز در این مراسم، مدیرکل پیشین صدا و سیمای استان را فردی فهیم و خوش سلیقه توصیف کرد و گفت: آقای سهرابی با تجربیات ارزشمند و مدیریت شایسته خود توانست افتخار مهم و رتبه‌های برتر را در عرصه کشوری در جشنواره‌های مختلف برای صدا و سیمای استان رقم زند.

او افزود: در گفتگو با جبلی رییس سازمان صدا و سیما، او آمادگی خود را برای هر گونه همکاری در جهت ارتقای استان فارس اعلام کرده است.

ایمانیه بیان کرد: استانداری فارس آمادگی دارد برای تامین زمین سایت سوم صدا و سیمای فارس و تجهیز کردن این مجموعه همکاری کاملی داشته باشد.

استاندار فارس با بیان اینکه شیراز سومین حرم اهل بیت و شهر دارالعلم است و در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، گردشگری، پزشکی از قطب‌های مهم کشور به شمار می‌آید افزود: صدا و سیمای فارس همواره همکاری نزدیک و خوبی با مجموعه مدیریت استان داشته و در معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان قدم‌های خوبی برداشته است.

ایمانیه با بیان اینکه صدا و سیما رکن تمامی فعالیت هاست از پای کار بودن تمام قد رسانه ملی در استان فارس برای کمک به بخش فناوری و دانش بنیان استان قدردانی کرد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه صدا و سیمای فارس در تبیین موضوعات مختلف از جمله اقتصادی و گفتمان سازی در این خصوص به خوبی نقش خود را ایفا کرده است، ادامه داد: این همکاری موجب شد ما با شفاف سازی و تبیین مسائل و موضوعات مختلف مردم استان را با خود در تنگنا‌ها و مشکلات همراه کنیم.

ایمانیه برای مدیرکل جدید صدا و سیمای فارس آرزوی موفقیت کرد و او را فردی حوزوی و دانشگاهی دانست که خدمات شایسته او در مسئولیت‌های قبلی امیدواری را برای ارتقا و جهش فعالیت‌های صدا و سیمای فارس دوچندان می‌کند.

سهرابی معاون حقوقی و امور مجلس رسانه ملی و مدیرکل پیشین صدا و سیمای فارس هم در این مراسم مدت ۷ سال و هفت ماه مدیریت خود در صدا و سیمای فارس را هدیه امام رضا (ع) بیان و تصریح کرد: پس از دوران مدیریت کوتاه در استان خراسان رضوی و توفیق همجواری با ثامن الحج (ع)، حضور در شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) را هدیه این امام همام می‌دانم.

سهرابی مدیرکل سابق صدا و سیمای فارس

او اضافه کرد: در طول دوران خدمت در صدا و سیمای فارس ضمن بهره گیری از حضور گرانقدر بزرگان، فرهیختگان و افراد صاحب کمال استان، این آموخته‌ها و تجارب گرانسنگ را توشه راه برای انجام موفق مسئولیت جدید در رسانه ملی خواهم کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس رسانه ملی توکل، توسل، همراهی و همدلی را رمز توفیق در انجام ماموریت‌های خود در صدا و سیمای فارس بیان کرد و گفت: با وجود کار‌های زیاد انجام شده، کار‌های نکرده فراوانی وجود دارد که حتما با تلاش‌های آقای پهلوانیان با سابقه درخشان حوزوی و دانشگاهی و متخصص در امور رسانه به سرانجام خواهد رسید.

پهلوانیان مدیرکل صدا و سیمای فارس هم با تشکر از حسن اعتماد جبلی ریاست سازمان صدا و سیما و قدردانی از تلاش‌های ارزشمند مدیرکل پیشین صدا و سیمای فارس ابراز امیدواری کرد با کمک و همراهی مدیریت استان و بهره گیری از ظرفیت‌های بی شمار استان فارس، بتواند خدمتگزار خوبی برای مردم شریف، فرهنگ دوست و هنرپرور استان فارس باشد.