مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از برنامه این شرکت برای راه‌اندازی شهرک صنعتی انرژی بر لامرد با هدف بستر سازی برای جذب سرمایه گذاران جدید خبر داد.

سید مصطفی هاشمی در جلسه‌ای با فرماندار شهرستان لامرد گفت: شهرک صنعتی انرژی بر دارای بیش از هزار هکتار مساحت است که برای استقرار صنایعی که نیاز به مصرف انرژی بالایی دارند احداث شده است.

او با اشاره به نزدیکی این شهرک صنعتی با منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با توجه به استقرار صنایع بزرگی نظیر آلمونیوم، این شهرک صنعتی بستر مناسبی برای استقرار صنایع پایین دستی آلومینیوم فراهم کرده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: برای تامین آب این شهرک صنعتی قرارداد با آبفا منعقد شده، علاوه برآن از ظرفیت خط انتقال آب خلیج فارس به لامرد نیز استفاده خواهیم کرد.

هاشمی در ادامه با اشاره به فعالیت شهرک صنعتی لامرد و ناحیه صنعتی نیرایی در این شهرستان از انعقاد ۶۵ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در شهرک‌های صنعتی لامرد خبر داد و گفت: تاکنون۳۲ واحد تولیدی، صنعتی و صنفی نیز با اشتغال ۵۵۰نفر در مرحله بهره‌برداری است.

او همچنین بر اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی لامرد تاکید کرد و گفت: در این زمینه نیاز است دستگاه‌های اجرایی متولی در شهرستان نیز حمایت وهمراهی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین از قاطعیت برای اجرای طرح فسخ اراضی راکد خبر داد و گفت: اراضی که قرارداد‌های آن تا قبل از سال ۱۳۹۸است و هیچ گونه ساخت وسازی انجام نشده فسخ و به متقاضیان واجدالشرایط واگذار می‌شود.

فرماندار شهرستان لامرد نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان در بخش‌های مختلف، گفت: به علت وجود زیرساخت‌های مهم انرژی، شهرستان لامرد جذابیت بالایی برای سرمایه گذاری دارد.

ابراهیم کرامت فر گفت: تصویب منطقه آزاد لامرد، وجود میادین گازی، احداث طرح نیروگاه برق ۹۳۰مگاواتی و اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس بعنوان مهمترین جاذبه‌هایی است که هر کدام می‌تواند برای جذب سرمایه گذار عامل موثری باشد.

او با تاکید بر حمایت از راه‌اندازی شهرک صنعتی انرژی بر لامرد گفت: تمام زیر ساخت‌های مورد نیاز این شهرک صنعتی نظیر آب، گاز و برق درحال مهیا شدن است و می‌تواند بستر‌های لازم برای استقرار صنایع انرژی بر را فراهم کند.

فرماندار شهرستان لامرد در ادامه بر راه‌اندازی واحد‌های راکد و فسخ قرارداد افرادی که زمین را دریافت و هیچ ساخت و سازی انجام نداده‌اند، تاکید کرد.