رئیس مجمع نمایندگان فارس با اشاره به سابقه درخشان استان در صنعت دفاعی و هوایی گفت: فارس می‌تواند به کمک ظرفیت‌های وزارت دفاع، قطب هوایی جنوب کشور باشد.

ابراهیم عزیزی در نشست مشترک با مسئولان وزارت دفاع و استاندار فارس با اشاره به قابلیت‌های استان در صنعت دفاعی و هوایی، گفت: استان فارس با وجود نیروهای توانمند و ظرفیت های خوب در حوزه دفاعی و هوایی، در صورت حمایت وزارت دفاع می‌تواند یک الگوی کم نظیر در جنوب کشور باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از دفتر نماینده شیراز و زرقان در مجلس، عزیزی با اشاره به واحدهای موفق در ایت عرصه همچون کیمیا افزار و … گفت: امروز کیمیا افزار با مدیریت جهادی یک انسان خلاق و خوش فکر، ۳۹هزار قطعه تحریمی را تولید می‌کند که در نوع خود بی نظیر است و باید به این ظرفیت‌های بزرگ توجه ویژه شود.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس با بیان اینکه مجموعه مدیران فارس در تمام قوا برای رشد صنعتی استان انگیزه‌های بسیاری دارند، افزود: امروز در استان فارس  برای کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری باشند، هیچ مانعی وجود ندارد.

عزیزی خواستار عملیاتی شدن سریع توافقات شد و گفت: انتظار می‌رود توافقات این جلسات هر چه زودتر عملیاتی شده تا با یک شتاب منطقی، رشد صنعتی استان را به پیش ببریم.

او همچنین گفت: استان فارس در دفاع مقدس با دانشگاه صنعتی مالک اشتر حرف‌های بسیاری برای گفتن داشت و امروز نیز در عرصه‌های مختلف حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی می‌تواند اثر گذار باشد.

عزیزی خاطرنشان کرد: اگر ظرفیت های وزارت دفاع با قابلیت‌های فارس ممزوج شود، قطعا این استان می‌تواند قطب صنعت هوایی در جنوب کشور باشد و این مهم قابل دستیابی است.

انتهای پیام