سه تشکل دانش‌آموزی در فارس طی نامه‌ای از وزرای آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار برگزاری امتحانات دانش‌آموزان پایه نهم و دوازدهم به صورت مجازی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس ، تشکل‌های قرارگاه دانش آموزی عمار، مجمع همفکری علوی بسیج دانش آموزی فارس و مجمع همفکری فاطمی بسیج دانش آموزی فارس طی نامه‌ای به دو وزیر آموزش و پرورش و بهداشت و درمان، ضمن اشاره به وضوعیت ناهنجار کرونا، خواستار برگزاری امتحانات دانش‌آموزان پایه نهم و دوازدهم به صورت مجازی شدند.

متن نامه به این شرح است:

جناب آقای دکتر حاجی میرزایی، وزیر محترم آموزش و پرورش و جناب آقای دکتر نمکی، وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با عرض سلام و احترام؛

ضمن تبریک هفته معلم و گرامیداشت مقام استادی همه فعالان عرصه تعلیم و تربیت به استحضار می رساند تصمیم وزارت آموزش و پرورش در خصوص برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم، نگرانی‌هایی را در بین دانش آموزان و خانواده ها پدید آورده که این تصمیم موجب به مخاطره افتادن سلامتی دانش آموزان و تضییع حقوق‌شان در فرایند ارزیابی نشود.

وزرای محترم؛

با توجه به لجام گسیختگی ویروس منحوس کرونا و شیوع انواع مختلف آن نظیر ویروس انگلیسی، هندی و … نگرانی‌ها در خصوص سلامت دانش آموزان منحصر به حوزه های برگزاری آزمون نیست بلکه مسیر رفت و آمد، تجمع پیش و پس از آزمون از جمله مواردی است که رعایت نکات بهداشتی در آن سخت و کم است پس باید تمام تدابیر لازم به احسن وجه مورد توجه واقع شود و همگان از تجربه تلخ تصمیمات عید نوروز درس گرفته باشیم.

جناب آقای دکتر حاجی میرزایی؛

اگر چه رعایت شرایط یکسان در برگزاری آزمون نهایی، امری لازم و ضروری است اما از طرفی مستحضر هستید در سال تحصیلی جاری تمام دروس به صورت ۱۰۰ درصد مجازی آموزش داده شده و کیفیت آموزش در مقایسه با شرایط حضوری کاهش و عدالت آموزشی تحت شعاع قرار گرفته پس این موضوع به تنهایی دلیل معقول و محکمی است برای تغییر ساز و کار ارزیابی دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم و جایی اهمیت آن فزونی خواهد داشت که این نمرات در کنکور سراسری اثرگذار است.

در آخر ضمن تقدیر و تشکر از کادر زحمتکش درمان، از وزرای محترم خواستاریم تا در اسرع وقت موضوع آزمون های نهایی را تعیین تکلیف نموده و با تصمیم کارشناسی و دقیق هم از جهت سلامت و هم از جهت ارزیابی، همگان را از سردرگمی موجود رهایی بخشند.

انتهای پیام