قهوه اسپرسو یک نوشیدنی تلخ و پرخاصیت بوده که وظیفه اصلی آن تامین انرژی و بالا بردن سوخت و ساز بدن می باشد که به همین دلیل سبب شده تا انسان دچار خواب آلودگی نشود

به گزارش آینه فارس، بی شک طعم و عطر قهوه آن را جوری در فکر و روح انسان جای می دهد تا سالیان دراز رسیدن و چشیدن قهوه اسپرسو ایتالیایی را از یاد نبرید در واقع ایتالیا و قهوه تا حد زیادی بهم مرتبط هستند و قهوه های ترک نیز مورد استفاده هستند که در کنار انواع قهوه ها بسیار مطلوب و طرفداران خود را دارد از این رو نام های مختلفی از قهوه های فرانسه اسپرسو های ترک و ایتالیایی و عربی را زیاد شنیدیم.

که هر کدام از آن ها دارای عطر و طعم خاصی هستند و نوشیدنی های گرم مفرح و انرژی بخشی می باشند که انسان را بای فعالیت های بیشتر و داشتن انرژی ترغیب می کنند حال به موضوع بررسی اجمالی و تخصصی آن می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از خواص و فواید این کالا با آراد برندینگ همراه باشید.

خواص قهوه اسپرسو ترک برای سلامتی بدن انسان

قهوه اسپرسو لایت به دلیل آنکه به ذائقه ما ایرانی ها نزدیک تر است در بین ما ایرانیان از محبوبیت های بیشتری برخوردار است و نوشیدن یک فنجان از آن باعث بهبود عملکرد سیستماتیک بدن می شود این نوع قهوه ها دارای ظاهری زیبا هستند و هنگام سرو آن ها جلوه زیبایی دارند و کافئین موجود در آن ها دارای دوزهای مختلفی است که آن ها را در مقیاس با قهوه های دیگر متمایز کرده است.

قهوه اسپرسو آماده
برزیل یکی از کشورهای تولید کننده قهوه در دنیا می باشد و جزو اولین صادر کنندگان این محصول در جهان است. قهوه اسپرسو آماده با چند طعم در بازار موجود است، که دو نوع پر طرفدار آن قهوه کلاسیک و گلد می باشد که از این دو می توان انواع دیگر قهوه را آماده سازی کرد.

البته نسکافه گلد دارای طعم و قیمت بالاتری نسبت به نوع کلاسیک آن می باشد. تعداد زیادی از کارخانجات تولیدی قهوه بعد از بررسی های لازم اقدام به تولید قهوه آماده یا قهوه فوری کردند اما برخی از آن تولید کننده ها موفق نشدند و با شکست روبرو شدند.

خواص قهوه اسپرسو ترک برای سلامتی بدن انسان

دو شرکت که جزئی از شرکترهای بسیار موفق در عرضه قهوه اسپرسو آماده شدند استارباکس و نستله هستند که بسیار فروش خوبی دارند. قهوه فوری طی دو مرحله خشک شدن انجمادی و تبخیری آماده عرضه به بازار می شوند.

خشک کردن از طریق تبخیری به این صورت است که قهوه اسپرسو را در حجم بسیار بالایی دم می کنند و از طریق هوای داغ که بالای ۲۰۰ درجه سانتی گراد می باشد تبخیر شده و زمانی که قهوه آماده به زمین برخورد می کند قهوه به ذرات ریزی تبدیل می شود و بعد از خشک شدن به صورت قهوه آماده در می آید.

در روش انجمادی روش تهیه کمی سخت و پیچیده می شود به این صورت که عصاره قهوه گرفته می شود و در دمای بسیار پایین خنک می شود و سپس به صورت ورقه های بسیار نازکی از قهوه شکل می گیرد و بعد از خرد شدن خشک می شود و در مرحله آخر به بخش تعیین کیفیت و بسته بندی می رود.

قهوه اسپرسو ترک
بسیاری از افراد برای تامین انرژی بدن خود در طول روز از قهوه اسپرسو ترک استفاده می کنند که سوخت و سوز بدن اشان را بالا برده و در حد مختلف و زیادی بتواند کمک کننده انرژی بدن باشد.

از این رو قهوه اسپرسو ترک انتخاب مناسبی است که این قبیل افراد آن را انتخاب می کنند در ادامه به بررسی قهوه اسپرسو فوری می پردازیم که خاستگاه این قهوه در آسیا و از کشورهای ایران و ترکیه و یونان برگرفته شده است این ترکیب با دانه های قهوه پودر شده با آب و شکر و آوردن مایع در نقاط زیر دمای جوش به عمل می آید که به طور سنتی در طرف خاصی به نام جزوه در آن سرو و تهیه می شود.

خواص قهوه اسپرسو ترک برای سلامتی بدن انسان

بعد از رسیدن به مرحله دم آوری قهوه، آن را در فنجان ها می ریزیم و پودر قهوه به ته فنجان رفته و مایع به کار رفته در آن را مصرف می کنیم پس از فیلتر گذاری غلظت قهوه را بررسی می کنیم از این رو قهوه ترک را بدون شیرین کردن سرو کرد و با قند متوسطی تهیه می شود که هل موجود در قهوه ترک آن را محبوب کرده است در کل قهوه ترکی یک نوع آماده سازی قهوه است که منجر به تبدیل شدن به یک نوشیدنی قهوه بدون کافئین و کافئین دار است.