سرپرست سازمان مدیریت حمل ونقل مسافر شهرداری شیراز گفت: خدمات رسانی اتوبوسرانی این کلانشهر که به دلیل اوج‌گیری موج چهارم کرونا محدود شده بود از امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ به حالت عادی بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس، پیمان باباخانی یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: براساس مصوبه ستاد استانی بیماری کرونا، فعالیت ناوگان اتوبوس شیراز از امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ از ساعت ۶ صبح الی ۲۱ با تمام ظرفیت انجام خواهد شد.
باباخانی اظهار داشت: در پی اوج‌گیری موج چهارم بیماری کرونا خدمات اتوبوسرانی شیراز از نیمه دوم فروردین ۱۴۰۰ محدود و با حدود نیمی از ظرفیت در مسیرهای اصلی روزانه از ساعت هفت الی ۱۵ انجام می‌شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۸۰۰ دستگاه اتوبوس، ۱۰ هزار دستگاه تاکسی و سه پایانه مسافربری برون شهری به شهروندان شیرازی و استان فارس خدمات رسانی می‌کنند.
وی در ادامه بیان کرد: جایگاه سوخت سی ان جی واقع در بلوار نصر و خانه خدمات فنی در ۲ نقطه شیراز طی یکماه آینده افتتاح می‌شوند و به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز خدمات می‌دهند.
وی در ادامه بیان کرد: انجام امور مربوط به اخذ مجوز رانندگان تاکسی اکنون در ۳۲ دفتر پیشخوان سطح شهر شیراز انجام می شود و صدور مجوز اتوبوس ها نیز در پی برون سپاری بزودی به دفاتر پیشخوان محول خواهد شد.
باباخانی در بخش دیگری از سخنان خود، عمر مفید اتوبوس های دیزلی را ۱۰ سال، سی ان جی ۱۲ و برقی را ۲۰ سال عنوان کرد و گفت: در حال حاضر میانگین عمر اتوبوس های درون شهری شیراز ۶ سال و نیم است و در سال ۱۴۰۰ باید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری و جایگزین اتوبوس‌های فرسوده این شهر شود.
وی به واکسیناسیون رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز علیه کرونا نیز اشاره کرد و افزود: رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی در اولویت سوم تزریق واکسن کرونا قرار دارند و تاکنون نیز هیچ یک از رانندگان شیراز واکسینه نشده‌اند و این کار در دستور پیگیری قرار دارد.
او ۶۵ درصد ناوگان تاکسیرانی شیراز را فرسوده و بالای ۱۲ سال عمر دانست و اظهار داشت: حدود ۱۰ هزار تاکسی در شیراز وجود دارد که هفت هزار دستگاه آن فعال است.

سرپرست سازمان مدیریت حمل ونقل مسافر شهرداری شیراز پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی را یکی از مطالبات عمومی مردم دانست و گفت: سیستم پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی در شیراز در دست راه اندازی است و هفته گذشته فراخوان آن نیز زده شده است که با این اقدام پول خرد حذف و کرایه براساس تاکسی‌متر گرفته خواهد شد.