سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: وضعیت موجود کرونایی در استان فارس قابل اعتماد نیست و نگرانی در این خصوص رو به افزایش است.

دکتر سید وحید حسینی در چهارصد و هفتاد و دومین نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ با ابراز نگرانی از کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مردم استان فارس در برابر کروناویروس، گفت: در شرایط فعلی ضرورت دارد شهروندان با اهتمام جدی در تزریق دُز سوم واکسن بیش از پیش نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی احساس مسئولیت داشته باشند، زیرا هرگونه عادی انگاری در برابر این بیماری می‌تواند وضعیت استان را بحرانی کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به افزایش آمار‌های جهانی در خصوص شیوع اُمیکرون گفت: ورود سویه امیکرون به کشور و سرایت پذیری بالای این سویه، هرگونه بی توجهی و سهل انگاری، تهدیدی برای بازگشت به روز‌های بحرانی کرونا است.

او، توجه توامان به موضوع واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را ۲ راهکار مطمئن در برابر کرونا و سویه‌های جدید آن برشمرد و گفت: دریافت دز سوم واکسن و افزایش ایمنی فردی و عمومی در برابر این بیماری، در حال حاضر مهم‌ترین توصیه برای کاهش خطر کرونا و شیوع سویه امیکرون در جامعه است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، همدلی و همراهی بیشتر مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر کروناویروس را کمک به مجموعه سلامت سلامت دانست و با اشاره به کاهش قابل توجه رعایت اصول بهداشتی در سطح جامعه، خواستار همکاری بیشتر مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در اصناف و اماکن پر تردد شد.

او، همچنین سهل انگاری برای دریافت واکسن و کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را موجب گسترش بیماری کووید۱۹ و چرخش سریع آن در بین افراد جامعه دانست و گفت: افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن خود علیه کروناویروس اقدام نکرده اند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری و مرگ ناشی از آن هستند.

انتهای پیام/