آتش نشانان شیراز ۱۵ مسافران هتل آپارتمان که در طبقات گرفتار حریق شده بودند به محل امن منتقل کردند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس ،رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز از وقوع حریق در یکی از هتل آپارتمان‌های این شهر خبر داد.
محمد هادی قانع، گفت: امروزبا مشاهده شدن دود و زبانه کشیدن شعله‌های آتش از واحد شرقی در طبقه سوم یک هتل آپارتمان سه طبقه واقع در خیابان حدادی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شیراز اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز آتش نشان از ایستگاه یک را به همراه خودرو‌های اطفاء حریق به محل حادثه اعزام کرد.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه گفت: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد کانون آتش سوزی آشپزخانه این واحد بوده و آتش گرفتن هود آشپزخانه منجر به آتش سوزی و سرایت آن به لوازم قابل اشتعال شده است.
قانع با بیان اینکه شعله‌های آتش در این واحد به سرعت در حال گسترش بود، گفت: این امر باعث بروز دود سنگین در طبقات شد.
قانع اضافه کرد: آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه نسبت به اطفاء حریق، نجات مسافران و خارج کردنشان به بیرون از هتل اقدام کردند.

حریق هتل آپارتمان ۳ طبقه در شیرازحریق هتل آپارتمان ۳ طبقه در شیرازحریق هتل آپارتمان ۳ طبقه در شیرازحریق هتل آپارتمان ۳ طبقه در شیراز

وی با بیان اینکه همزمان با عملیات اطفای حریق، آتش نشانان عملیات تهویه دود از محیط را نیز آغاز کردند، گفت: نجاتگران آتش نشانی ۱۵ تن از مسافران این هتل آپارتمان را که در طبقات گرفتار شده بودند به محل امن منتقل کردند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز افزود: پس از اطفاء کامل حریق و لکه‌گیری، آتش نشانان به عملیات خود خاتمه دادند.
قانع با بیان اینکه علت قطعی بروز این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی بررسی و اعلام خواهد شد، گفت: خوشبختانه این آتش سوزی مصدوم نداشت و تنها خسارات مالی بر جای گذاشت.