با فوت ۲۷ هم استانی دیگر در اثر کرونا ، مجموع جان باختگان ناشی ازاین بیماری از ابتدای شیوع در فارس تا کنون به چهار هزار و ۶۷ مورد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس ،مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز بااعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس، با اشاره به آغاز اجرای واکسیناسیون سراسری در گروه سالمندان بالای هشتاد سال، تاکید کرد: در سالمندان با وجود دریافت واکسن، درصد پایینی احتمال ابتلا وجود دارد و رعایت نکات پیشگیرانه را باید جدی گرفت.
دکتر سید روح اله حسینی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۳۸ هزار و ۱۳۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۴۲ هزار و ۵۴۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۴ هزار و ۸۳۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۵۳۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۵۶ هزار و ۷۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۵۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۱۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

جان باختن ۲۷ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته
دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۲۷ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۶۷ مورد اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۲۹ هزار و ۹۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر حسینی با اشاره به اجرای واکسیناسیون در سراسر کشور، اظهار کرد: استان فارس در اجرای واکسیناسیون علیه کرونا نیز همچون دیگر عرصه‌های مدیریت این بحران، در کشور پیشتاز است و تعداد قابل ملاحظه‌ای از گروه‌های هدف در استان فارس واکسن را دریافت کرده یا در حال دریافت واکسن هستند.
این مقام مسوول در دانشگاه اعلام کرد: نوبت و زمان تزریق واکسن برای به شیوه غیر حضوری به صورت تدریجی به گروه‌های هدف اعلام و اطلاع رسانی می‌شود که در چه ساعتی به چه مکانی برای دریافت واکسن خود مراجعه کنند.

هیچ مراجعه حضوری به درب منازل برای نام نویسی واکسن وجود ندارد!
او تاکید کرد: در حال حاضر هیچ مراجعه حضوری به درب منازل از مجموعه سلامت برای نام نویسی یا تزریق واکسن وجود ندارد و هرگونه برنامه در این رابطه، به کمک صدا و سیما یا سایر رسانه‌های رسمی به هم استانی‌ها اعلام می‌شود.
دکتر حسینی با بیان اینکه تزریق واکسن به معنی ایمنی نهایی نیست، یادآور شد: دریافت کنندگان واکسن نیز لازم است تا زمانی که مجموعه وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا پایان کرونا را اعلام کند، همچنان نکات بهداشتی پیشگیرانه را رعایت کنند