مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس از اجرای تغییر نرخ گاز مایع خبر داد

توزیع گاز مایع بر اساس نرخ جدید در فارس
به گزارش آینه فارس،مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس از اجرای تغییر نرخ گاز مایع خبر داد.
طاهری گفت: این تغییر نرخ براساس اجرای بند ب تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ با هدف توزیع بهینه و مدیریت مصرف از ابتدای آذرماه همزمان با سراسر کشور در استان فارس نیز عملیاتی شده است.

وی ضمن بیان این که روزانه به‌طور متوسط ۲۷۰ هزار تن گاز مایع در استان توزیع می‌شود، افزود: به‌منظور مدیریت مصرف و توزیع بهینه این فرآورده و بر اساس دستورالعمل جدید، توزیع گاز مایع برای مصرف‌کنندگانی که از گاز شهری بی‌بهره هستند، همانند گذشته مشمول دریافت گاز مایع یارانه‌ای بوده و بدون تغییر نرخ و با نرخ مصوب یارانه‌ای انجام خواهد شد و برای سایر متقاضیان که مشمول دریافت گاز مایع یارانه‌ای نیستند، با نرخ فوب خلیج فارس انجام خواهد شد.

وی دریافت هرگونه فرآورده نفتی را منوط به ثبت درخواست در سامانه فروش فرآورده‌های نفتی و به‌صورت الکترونیکی دانست و گفت: درحال حاضر ۱۳ شرکت توزیع گاز مایع درسطح استان فعال هستند و هماهنگی‌های لازم با این شرکت‌ها در خصوص تأمین و جذب به موقع سهمیه استان انجام شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

طاهری اضافه کرد: تعیین نرخ گاز مایع توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام شده و این شرکت وظیفه تأمین و توزیع گاز مایع در استان را برعهده دارد