تزریق واکسن علیه ویروس کرونا در استان فارس از مرز ۴ میلیون دُز گذشت

به گزارش پایگاه خبری آینه فارس ، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از پذیرش ۳۰۰ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کروناویروس در بیمارستان‌های استان خبر داد.

دکتر سید روح اله حسینی افزود: هم اکنون هزار و ۹۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از این تعداد، ۱۹۴ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او همچنین با ابراز تاسف از جان باختن ۱۱ هم استانی دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را شش هزار و ۷۷۷ نفر اعلام کرد.
به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۱۶۷ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۳۷۶ هزار و ۳۶۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۲ هزار و ۳۷۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۹۸ هزار و ۸۰۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۴ هزار و ۹۴۴ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۵۷ هزار و ۳۲۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او، از بهبودی ۴۴۲ هزار و ۸۹۵ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر حسینی با بیان اینکه تا کنون، دو میلیون و ۶۷۱ هزار و ۴۰۲ دُز نوبت اول و یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۸۴ دُز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: همچنین با ۱۲۹ هزار و ۴۷۶ دُز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به چهار میلیون و ۳۷ هزار و ۴۸۶ دُز رسید.
این مقام مسوول در دانشگاه اظهارداشت: در حال نزدیک شدن به درصد موردنیاز تزریق دُز اول واکسن در گروه هدف هستیم و البته برای ایجاد ایمنی کافی، لازم است همه این افراد هر دو دُز واکسن را دریافت کنند؛ اما با وجود همه تلاش‌ها همچنان برخی از افراد برای دریافت واکسن مراجعه نکرده اند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مردم استان خواست به شایعات مربوط به عوارض واکسن که در فضای مجازی و گفتگو‌های محلی انجام می‌شود، توجه نکنند و به مسوولان کشور و واکسن‌های موجود در کشور نیز اعتماد داشته باشند؛ چرا که تنها راه بازگشت به زندگی عادی انجام واکسیناسیون حداکثری است