بیش از ۴۰ درصد افراد بالای ۱۲ سال در استان فارس هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند

به گزارش پایگاه خبری آینه فارس ، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در چهارصد و بیست و چهارمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه گفت: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون تا کنون، بیش از پنج میلیون دوز واکسن علیه کروناویروس به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سلامت فارس تحویل شده است.

دکتر مهرزاد لطفی با تاکید بر این که ایمن سازی جامعه بستگی به رسیدن آمار بالای ۸۰ درصد افرادی است که هر دو دوز واکسن کروناویروس را دریافت کرده اند، اظهارداشت: با تلاش شبانه روزی و بی وقفه مراکز واکسیناسیون در استان، میانگین تزریق دوز‌های واکسن کروناویروس به مردم فارس از دیگر استان‌های کشور بالاتر است.
او از افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن مراجعه نکرده اند خواست در راستای مسوولیت اجتماعی و تامین سلامت خود و عزیزانشان، هرچه سریع‌تر برای دریافت واکسن به پایگاه‌های واکسیناسیون در استان مراجعه کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز تاکید کرد: شیوع زنجیره وار این اپیدمی در سطح دنیا به همه ما ثابت کرد افراد جامعه به چه میزان به یکدیگر وابسته هستند و هم اکنون نیز ایمنی هر فرد در جامعه، در افزایش ایمنی عمومی در برابر این بیماری موثر است