مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با اشاره به کاهش محسوس دمای هوا در استان از مشترکین خواست ضمن رعایت نکات ایمنی، در مصرف گاز صرفه جویی کنند

به گزارش پایگاه خبری آینه فارس، غلامعباس حسینی گفت: با توجه به پیش بینی‌های اداره کل هواشناسی مبنی بر افت شدید دما و برودت هوای استان فارس لازم است شهروندان برای جلوگیری از افت فشار و قطعی گاز و تداوم جریان گاز مشترکان خانگی و مشترکان ویژه از جمله بیمارستان‌ها، با مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، شرکت ملی گاز را در خدمات رسانی مستمر و بهتر در اقصی نقاط کشور یاری کنند.

مدیرعامل شرکت گاز فارس بر استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و متناسب با ابعاد محیط تاکید کرد و گفت: تنظیم دمای معتدل اتاق بر روی ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد باید مورد توجه باشد.

او گفت: تنظیم درجه پکیج و آبگرمکن بین ۵۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد، کاهش دمای منزل را با پوشیدن لباس‌های گرم و مناسب، نصب پنجره‌های دو جداره، استفاده از پرده‌های ضخیم، خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق‌های بدون استفاده، عایق کاری موتورخانه‌ها و استفاده نکردن از شومینه به علت بازدهی و ایمنی پایین از ساده‌ترین راهکار‌های صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس همچنین با توجه به استفاده بیشتر از وسایل گرمایشی و احتمال نشت گاز مونوکسید کربن و بروز حادثه از شهروندان خواست ضمن رعایت نکات ایمنی، در استفاده از وسایل گازسوز دقت لازم را داشته باشند و از وسایل استاندارد و با راندمان بالا استفاده کنند.

حسینی به حفظ آمادگی کارکنان شرکت گاز فارس اشاره و گفت: با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته از همه توان و ظرفیت برای تامین گاز پایدار و مستمر و ایمن گاز برای مشترکین استفاده خواهیم کرد