مسئولیت کامل کمربندی جنوبی شیراز به شهرداری واگذار شد

به گزارش آینه فارس ، استاندار فارس در جلسه شورای ترافیک استان گفت: راه و شهرسازی، راهداری و شهرداری شیراز در زمینه مدیریت کمربندی به توافق نرسیدند ؛ این در حالی است که ما در اتاق‌های در بسته نشسته‌ایم و جوانان و فرزندان مردم در جاده‌ها جان می‌دهند.
محمد هادی ایمانیه با بیان این که تفاهم‌نامه‌ای در گذشته مبنی بر تقسیم وظایف به شکل ۶۰ به ۴۰ به ترتیب بین اداره کل راهداری استان و شهرداری شیراز منعقد شده ، اما به تصویب شورا نرسیده بود ، افزود: از امروز مسئولیت اداره کمربندی جنوبی شیراز به شهرداری واگذار می‌شود.
وی گفت: مسئولیت کامل کمربندی شمالی نیز که هم اینک در دست ساخت است به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان واگذار می‌شود و بودجه مورد نیاز برای تکمیل آن را هم تامین خواهیم کرد.
ایمانیه، از اداره کل راهداری استان خواست که به تعهدات خود در قبال کمربندی جنوبی شیراز با جدیت پایبند باشد.
استاندار فارس با اشاره به آمار حوادث جاده‌ای استان و تلفات ناشی از آن گفت: دستگاه‌های ذی ربط باید نسبت به ارائه آمار سه ماهه زمستان ۱۴۰۰ و سه ماهه بهار ۱۴۰۱ و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل از آن اقدام کنند.
او ادامه داد: این دستگاه‌ها موظفند که هر سه ماه یکبار آمار مرگ و میرناشی از تصادفات را به صورت مکتوب و جدول‌بندی شده به استانداری تحویل دهند و بر مبنای کاهش آمار ۱۰ درصدی میزان فوتی‌ها در هر شهرستان فعالیت کنند.
ایمانیه، با تاکید بر لزوم برگزاری جلسات کمیسیون ویژه تجزیه و تحلیل تصادفات منجر به فوت در استان به شکل دو بار در هفته بیان کرد: گزارش این کمیسیون و پیشنهاد‌های علمی، به دستور کار جلسات شورای عالی ترافیک و تصادفات تبدیل شود.
او افزود: برای کنترل تصادفات و امدادرسانی در صورت بروز حوادث، پنج پایگاه اورژانس و پنج پاسگاه انتظامی در استان راه اندازی خواهد شد.
وی افزود: نقاط کور اینترنتی نیز باید به شکل ماهانه شناسایی و نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.
ایمانیه گفت: همچنین نیروی انتظامی پیگیر پوشش کلاه ایمنی توسط موتورسواران به عنوان یکی از عوامل موثر در کاهش میزان عوارض ناشی از تصادفات باشد