معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری فارس گفت: ایران مانند یک الماس گران بهاء است ، موقعیت جغرافیایی و استراتژیک ، منابع طبیعی و ... از ویژگی های مهم کشور است که چشم استکبار را گرفته است.

آینه فارس: اسماعیل محبی پور در آیین تکریم و معارفه فرماندار ویژه شهرستان فسا با اشاره به جهاد تبیین و شرایط امروز کشور افزود: ایران از دیرباز تاریخ پر فراز و نشیبی داشته و این سوال مطرح است که چرا این وضعیت همواره در کشور وجود داشته است؟
وی ادامه داد: آرمان گرایی نظام جمهوری اسلامی همواره بهانه هجمه های دهه‌های گذشته به مردم ایران بوده و این سوال مطرح است که دلیل هجمه های همه جانبه پیش از انقلاب اسلامی چه بوده است؟
محبی پور عنوان کرد: در جنگ جهانی اول و در زمان احمدشاه و جنگ جهانی دوم در زمان پهلوی دوم که آمریکایی ها بر ایران حکومت می کردند در هر دو جنگ جهانی ایران مورد تعرض قرار گرفت و خاک کشور از شمال و جنوب اشغال شد.
وی با بیان اینکه باید پرسید که قدرت های جهانی چرا دنبال هجمه به خاک کشور ما هستند ،گفت: ایران مانند یک الماس گران بهاء است ، موقعیت جغرافیایی و استراتژیک ، منابع طبیعی و … از ویژگی های مهم کشور است که چشم استکبار را گرفته است.
معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: بر فراز ایران ۳ هزار ماهواره با ۳۰۰ شبکه فارسی زبان بر پا کردند که فرهنگ کشور را مورد هجمه قرار دهند و در سالهای اخیر حداکثر فشار اقتصادی و تحریم را علیه مردم ایران به کار گرفتند که نتیجه آن خودکفایی کشور شد.
وی ادامه داد : در حال حاضر نیز بزرگترین جنگ رسانه ای تاریخ جهان بر علیه ایران در حال انجام است و فوت بانوی ایرانی به نام مهسا امینی نیز یک بهانه بود که مورد بهره برداری بیگانگان قرار گرفت.
محبی پور با بیان اینکه برخی از چهره های شاخص از ایران خارج شده و بر علیه مردم و ایران توییت زدند با تصور اینکه کار این حکومت تمام شده است ،گفت: انقلاب ما انقلاب معنوی است و وعده داده شده که پرچم این انقلاب به دست امام زمان (عج) خواهد رسید.
وی با بیان اینکه برخی سوال می کنند که چرا اغتشاشات جمع نمی‌شود، افزود: ‌اغتشاشات این دوره یک فتنه سنگین است و نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی ، اطلاعاتی و … باید مظلومیتشان به جهان و مردم ایران ثابت می شد.
وی گفت: فارس به جز رخداد تلخ تروریستی حمله به حرم مطهر شاهچراغ(ع) در ردیف استان‌های آرام کشور در حوادث اخیر بوده است.
محبی پور با اشاره به اینکه دشمن به دنبال کشته سازی بوده است ، افزود: تلاش داشتند که با کشته سازی جمهوری اسلامی را مورد اتهام واقع و عملیات روانی در جامعه به راه بیاندازند که آشوبهای خیابانی به راه افتد که ماموران انتظامی و امنیتی در مظلومیت کار را دنبال کردند به نحویکه آمار مجروحین نیروهای انتظامی و امنیتی به نسبت اغتشاشگران ۵ به یک است و همچنین ۵ نفر از این نیروهای انتظامی و امنیتی برای امنیت استان فارس تاکنون شهید شده‌اند.
وی با اشاره به فراخوان‌ اخیر برای تعطیلی بازار و مغازه ها،اظهار داشت: امروز قابل پذیرش نیست که عده‌ای از ترس و گروهی قلیل نیز در جهت همراهی با اغتشاشگران مغازه های خود را تعطیل کنند.
معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه ماهیت دشمن اکنون بعد گذشت چند ماه از اغتشاشات مشخص شده است گفت: در شرایط کنونی امنیت در تمام استان و شهرستان های فارس برقرار است و به همین دلیل تعطیلی مغازه ها قابل پذیرش نیست و هرکسی به فراخوان دشمن پاسخ مثبت داد انتظار نداشته باشد بتواند کسب و کار خود را ادامه دهد چون در شرایط حساس مردم را رها کرده و آب در آسیاب دشمن ریخته است.
وی اضافه کرد: قطعا کسانی که با دشمن همراهی کنند با مجازات هایی که تعیین شده مواجه خواهند شد.
محبی پور تاکید کرد: حساب افرادی که با فراخوان دشمن همراهی کنند مسدود و مالیات ها حداکثری برای آنها اعمال و همچنین ممنوع الخروج از کشور خواهند شد.
وی توضیح داد: هر شغلی که در مسیر همراهی با دشمنان از ساعت ۱۶ عصر دوشنبه ۱۴ آذرماه ۱۴۰۱ فروشگاه خود را تعطیل کرده باشد با آنها برخورد جدی می شود.
معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: در طول ۲ ماه گذشته هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان خسارت مستقیم در پی اغتشاشات به کشور وارد شده است و در استان فارس نیز در این مدت ۲۰ میلیارد تومان خسارت مستقیم وارد شده و حدود ۲۰ میلیارد تومان نیز برای افزایش سطح امنیت جامعه هزینه شده است و اگر کسی در مسیر پیشبرد اهداف دشمن هزینه ایجاد کرد خود نیز باید هزینه پرداخت کند و قطعا این هزینه به این افراد تحمیل می شود.
وی با بیان اینکه در این شرایط تکلیف دوست و دشمن کاملا مشخص شده است،گفت: کم کاری در ارگان های دولتی نیز باید
ترمیم شود.
وی با بیان اینکه در یک سال گذشته تحریم نفتی کشور شکسته شده است،گفت : بدهی دولت بصورت ماهانه با پرداخت هر ماه ۱۳ هزار میلیارد تومان در سال جاری پرداخت شده است و شرایط پیش رو قطعا بهتر خواهد بود.
محبی پور با بیان اینکه ایران در همه عرصه های منابع طبیعی غنی است،گفت: قطعا ایران مستقل و قدرتمند در آینده جهان حرف های زیادی برای گفتن دارد و قطعا دشمنان از این ظرفیت ها هراس دارد.
وی علت تمام فشارها در ۴ دهه گذشته به ایران را استقلال و آزادی دانست و گفت: کسانیکه تصور می کنند با کوتاه آمدن در برابر غرب یا شرق وضعیت کشور بهتر خواهد شد سخت در اشتباه هستند.
معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: جمهوری اسلامی امروزه در عرصه های مختلف ازجمله انرژی هسته‌ای ،علوم نوین ،هوا و فضا و رتبه های دانشگاهی با توجه به شرایطی که به کشور ما تحمیل شده جز ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد.
وی با بیان اینکه ایران قوی دشمن خواهد داشت،تاکید کرد: مطمعنا افکار شوم و پلید دشمنان با شکست مواجه خواهد شد.
در این مراسم از تلاش علیرضا فیروزی فرماندار ویژه شهرستان فسا تقدیر و محمدصادق صفرپور به عنوان سرپرست جدید فرمانداری ویژه شهرستان فسا معارفه شد.