معاون علوم پزشکی شیراز، از بستری ۳۰۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس ،معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از بستری ۳۰۲ بیمار مبتلا به کروناویروس با وضعیت وخیم در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان های استان فارس خبر داد.

دکتر عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۷۵۳ هزار و ۶۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۱۱ هزار و ۷۶۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۸۱ هزار و ۷۴۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۰ هزار و ۲۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۲۱ هزار و ۹۶۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را ۲ هزار و ۳۴۳ نفر اعلام کرد که از این تعداد ۴۱۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند.

همتی اضافه کرد: از تعداد بستری ها، ۳۰۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی با اعلام جان باختن ۴۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۴۸ ساعت گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۵۷۵ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از بهبودی ۱۹۳ هزار و ۴۲۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی هشدار داد: با وضعیت بحرانی مواجه هستیم و موج چهارم به مراتب سهمگین‌تر از موج‌های قبل است.

وی با بیان اینکه ۲۷ شهرستان فارس در وضعیت قرمز به سر می‌برند و شهرستانی به عنوان کم خطر و یا بی خطر وجود ندارد، از مردم خواست تا در رعایت دستورات بهداشتی و محدودیت‌هایی که از طرف ستاد کرونا اعلام شده است، پایبند باشند