استاندار فارس با بیان اینکه فرمانداران باید با رعایت خط قرمزها، رویکرد مدیریت تعاملی را دنبال کنند، بر لزوم تغییر نگاه به سرمایه‌گذاری را متذکر شد.

محمدهادی ایمانیه در گردهمایی فرمانداران استان فارس با بیان اینکه باید تا آخرین روز مسئولیت با تمام توان خدمتگزار باشیم، گفت: مسئولیت پذیری مدیران نباید وابسته به خوشآمد دیگران باشد و برای رضای خداوند باید تلاش کنیم.

او با اشاره به اینکه نباید تسلیم فشار‌هایی که برای انتصابات وجود دارد بشویم، گفت: به هیچ وجه زیر بار افراد کم توان و یا افرادی که دارای مشکلات مالی و اخلاقی هستند نروید.

ایمانیه گفت: انتظار داریم فرمانداران با حضور و بازدید از همه بخش‌های شهرستان، مسائل و معضلات را رسیدگی و مخصوصا به مناطق محروم‌تر که صدایشان کمتر به مسئولان می‌رسد توجه ویژه‌ای داشته باشند.

استاندار فارس با بیان اینکه شهر‌های استان که فاقد تاسیسات فاضلاب هستند برای احداث فاضلاب پیگیری لازم را انجام دهند، گفت: برای تامین اعتبارات لازم به منظور ساخت فاضلاب در حال رایزنی هستیم و فرمانداران استان علاوه بر اعتبارات دولتی باید با پیش فروش پساب فاضلاب به صنایع اطراف در این زمینه تلاش کنند.

ایمانیه گفت: با طرح فروش پساب فاضلاب به صنایع، هم مشکل فاضلاب شهر‌ها حل می‌شود و هم مشکل کمبود آب صنعت مرتفع خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس، باز استفاده از آب در صنعت، کنترل برداشت غیر مجاز از چاه‌های آب با در نظر گرفتن وضعیت بهره برداران و تامین جایگزین و احداث کانال‌های انتقال آب برای جلوگیری از هدررفت را از جمله طرح‌های مهم برای مدیریت مصرف آب برشمرد و افزود: تغییر الگوی کشت با همکاری جهادکشاورزی در هر شهرستان، ترویج کشت‌های گلخانه ای، تقویت آبیاری تحت فشار و گسترش کشت و صنعت از دیگر راهکار‌های کنترل مصرف آب محسوب می‌شود.

ایمانیه گفت: ارتقای تکنولوژی در حوزه کشاورزی نیز که موجب می‌شود در واحد سطح، برداشت محصول بیشتری داشته باشیم موجب کنترل مصرف آب خواهد شد.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه فرمانداران باید با رصد مشکلات و معضلات شهرستان، مانع از بروز مسائل و بحران‌های اقتصادی و اجتماعی شوند، گفت: یکی از انتظارات از فرمانداران، میدان دادن به جوانان و فراهم کردن زمینه حضور آن‌ها در کنار مدیران است.

ایمانیه با اشاره به سفر‌های شهرستانی مدیریت ارشد استان و تعهدات این سفر، گفت: قول‌هایی که در این سفر‌ها داده می‌شود باید پیگیری و محقق شود و این موضوع، مولفه مهم ارزیابی فرمانداران است.

او با تاکید بر اینکه موضوعات اجتماعی از مهمترین مسائل هر شهرستان محسوب می‌شود و فرمانداران باید نیرو‌های توانمندی را در این حوزه بکار گیرند، گفت: باید از همه ظرفیت‌ها برای کنترل آسیب‌های اجتماعی استفاده کنیم و اجازه ندهیم جامعه به هیچ چیز بدی عادت کند.

ایمانیه با اشاره به لزوم آمادگی شهرستان‌ها برای مدیریت حوادث غیرمترقبه، ادامه داد: لازم است چند نقطه به عنوان قطب تامین تجهیزات مشخص شوند و امکانات لازم برای مدیریت حوادث در آنجا ذخیره شود.

استاندار فارس با بیان این که لایروبی و احداث بند‌های خاکی خیلی کم هزینه‌تر از احداث سد است، گفت: آبخیزداری می‌توانست بسیاری از مشکلات سیل را مهار کند که این موضوع باید بیشتر از قبل مورد توجه قرار گیرد.

ایمانیه با تاکید بر اینکه تا آخر امسال باید ۱۰ درصد مرگ ناشی از تصادفات در هر شهرستان نسبت به گذشته کاهش یابد، گفت: در سال جدید نیز در هر فصل باید ۱۰ درصد کاهش مرگ و میر تصادفات رانندگی داشته باشیم تا در سال آینده، ۵۰ درصد تلفات جاده‌ای کمتر از امسال باشد.

نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: فرمانداران باید طرح آمایش سرزمین در شهرستان شان را بررسی و بازنگری کنند و در صورت نیاز تا پایان امسال اگر تغییراتی لازم است پیشنهادات خود را مطرح نمایند.

او با تاکید بر اینکه هیچ سازمانی حق ندارد چوب لای‌چرخ سرمایه گذار بگذارد، تصریح کرد: نگاه به سرمایه گذاری باید تغییر کند؛ در عین رعایت حقوق عمومی، حمایت جدی از سرمایه گذاران صورت گیرد.

استاندار فارس با بیان اینکه فرمانداران استان باید بسته‌های سرمایه گذاری شهرستان را با کمک دستگاه‌های استانی آماده کرده و به دنبال جذب سرمایه گذاران باشند، گفت: ترغیب سرمایه گذاران قبلی برای توسعه فعالیت هایشان و جذب سرمایه‌گذاران جدید باید در دستور کار فرمانداران استان قرار گیرد.

ایمانیه با اشاره به اینکه صندوق عدالت و پیشرفت در استان راه اندازی خواهد شد و اعتباراتی در زمینه مسئولیت اجتماعی صنایع و معادن هم این صندوق را تقویت خواهد کرد، گفت:فرمانداران باید در زمینه فعالیت شهرک صنعتی شهرستان جدیت داشته باشند و موانع گسترش واحد‌های تولیدی را برطرف کنند.

استاندار فارس با بیان اینکه برای آموزش فرمانداران می‌توان از نشریه الکترونیک استفاده کرد، گفت: مدیران استان باید تفویض اختیار‌های خوبی به شهرستان‌ها داشته باشند و مشکلات شهرستان‌ها به مرکز استان کشیده نشود.

انتهای پیام/