شهردار شیراز گفت: ۷۰ میلیارد تومان برای عملیات عمرانی تبدیل کمربندی به بلوار شهری در سال جاری اختصاص یافته است

به گزارش آینه فارس ، سید احسان اصنافی در میزخدمت مسجدمحوری در مسجد میثم تمار شهرک والفجر واقع در منطقه ۹ شهرداری شیراز گفت: در شهر شیراز ۱۶۷ محله داریم که معاونت برنامه‌ریزی نیازمندی‌های آن را احصا کرده و در یک برنامه زمان‌بندی ۲۰ ساله مرتفع می‌شود.
وی انجام کار و پروژه در محلات را ملاک قرار داد و برنامه‌ریزی را برحسب اولویت هر محله اعلام کرد.

شهردار شیراز درخصوص کمربندی جنوبی شیراز گفت: با شکل‌گیری شهرک‌ها در کنار کمربندی، آنجا به محل تردد خودرو‌های شهری و بین شهری سبک و سنگین تبدیل شده است.
اصنافی ادامه داد: تا زمانی‌که کامیون در طول روز در کمربندی جنوبی شیراز تردد می‌کند، امکان واگذاری آن به شهرداری وجود ندارد و برای این مهم باید دو کمربندی یکی در شمال شرقی و دیگری به موازات کمربندی جنوبی توسط وزارت راه احداث می‌شده که ترک فعل کرده‌اند.
شهردار شیراز درخصوص راهکار برای کمربندی جنوبی شیراز عنوان کرد: ۷۰ میلیارد تومان برای عملیات عمرانی تبدیل کمربندی به بلوار شهری در سال جاری اختصاص یافته و تاکنون چندین جلسه با وزیر راه و معاونان وی و استاندار در این خصوص داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه عزم همه مسئولان برای حل مشکل کمربندی جزم است، تصریح کرد: امسال وزارت راه قول احداث تقاطع سفیر و شروع کار تقاطع قائم با ردیف بودجه را داده است.
مدیر ارشد شهری شیراز همچنین گفت: اولویت اصلی برای کمربندی ایمنی است و در آینده کمربندی بلواری با سرعت بالا خواهد بود