مدیرکل بنیاد مسکن فارس گفت: ۴ هزار و ۲۵۶ قطعه زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان فارس آماده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس ، عطاء الله زمانی در بازدید از طرح مسکن شهری منطقه سلطان آباد شیراز افزود: اجرای ۵ هزار و ۳۴ واحد مسکونی در قالب ۸۸ طرح در استان فارس و طراحی هزار و ۸۲۹ واحد مسکونی در دست اجرا از جمله عملکرد‌ها در حوزه مسکن شهری است.

وی تصریح کرد: در این حوزه ۷۱ طرح مسکونی با پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصد برای ساخت ۲ هزار و ۱۰۷ واحد مسکونی در حال اجرا است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس با اشاره به استقبال کم نظیر متقاضیان طرح مسکن ملی در فارس به ویژه در مناطق جنوبی استان گفت: تاکنون ۳۴ هزار و ۶۷۸ نفر برای مشارکت در این طرح نام نویسی کرده اند و شمار متقاضیانی که تایید نهایی شده اند، پنج هزار و ۹۸۷ نفر است.

جواد حق شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برای حدود ۱۲ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن که بنیاد مسکن مسئولیت آن را دارد، آماده سازی زمین و طرح تعریف شده است.

وی افزود: ثبت نام مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن به تعداد پذیرفته شدگان افزوده است.

به گفته حق شناس، در ماه‌های پایانی سال گذشته تعداد بدون زمین ۱۳ هزار واحد بود که با هماهنگی سازمان ملی زمین و مسکن این تعداد به ۱۰ هزار نفر رسید و با صدور اجازه ثبت نام و افزایش منابع مالی و پرداخت برای مرحله سوم، رقم پذیرفته شدگان واجد شرایط به ۱۲ هزار واحد افزایش یافت.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به این که مبلغ اولیه پرداخت‌های طرح اقدام ملی مسکن ۴۰ میلیون تومان است، گفت: بیش از ۳۰ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن تحت مسئولیت بنیاد هستند که واریز وجه انجام داده اند، از این تعداد برخی واحد‌ها به شکل مستقیم توسط بنیاد مسکن ساخته و تکمیل و تحویل می‌شود.

وی گفت: بنیاد مسکن ساخت واحد‌های مسکونی شهری را نیز با بهره مند‌ی از ظرفیت مالی حساب ۱۰۰ امام (ره) در برنامه دارد. ساخت این بخش از واحد‌های مسکونی شهری با بهره مند‌ی از ظرفیت مالی حساب ۱۰۰ امام (ره)، آورده متقاضیان و سایر شرکا تامین مالی شده و ساخته می‌شود