ساخت کارخانه جدید روغن نباتی با سرمایه گذاری ۱۷۸۰ میلیارد تومانی و ظرفیت تولید سالانه ۱۸۰ هزار تن روغن در منطقه ویژه اقتصادی شیراز آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آینه فارس ،با حضور عباس تابش، معاون وزیر صمت، عملیات اجرایی احداث کارخانه جدید روغن نباتی با سرمایه گذاری ۱۷۸۰ میلیارد تومانی و ظرفیت تولید سالانه ۱۸۰ هزار تن روغن در منطقه ویژه اقتصادی شیراز آغاز شد.
رئیس سازمان صمت فارس در مراسم کلنگ زنی طرح احداث کارخانه جدید روغن نرگس شیراز، با تاکید بر ضرورت رعایت مسائل زیست محیطی وجلوگیری از آلایندگی‌ها در فرآیند تولید شرکت روغن نباتی شیراز، گفت: عملیات اجرایی طرح انتقال و احداث کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز در منطقه ویژه اقتصادی شیراز به مساحت ۸.۴ هکتار توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۱۷۸۰ میلیارد تومان و اشتغال یک هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم آغاز شد.
حمیدرضا ایزدی با بیان اینکه ظرفیت سالیانه تولیدات این کارخانه در طرح جدید ۱۸۰ هزار تن در سال است، ادامه داد: تولید و بسته بندی محصولات تولیدی در این کارخانه شامل انواع روغن مایع آفتابگردان، سرخ کردنی، روغن نیمه جامد تصفیه شده آفتابگردان، مارگارین مایع و کره کاکائو ویژه صنوف، صنایع و خانوار می‌شود که با بهره برداری از این طرح انتقالی مقدار تولید به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.
او با اشاره به اینکه انتقال کارخانه نرگس شیراز علاوه بر رعایت مسائل زیست محیطی و بهداشتی موجب توسعه کسب و کار، افزایش تولید و اشتغال می‌شود، اظهار کرد: به دنبال راه‌اندازی کامل و بهره‌برداری از این واحد تولیدی جهش قابل توجهی را در بخش تولید روغن گیاهی غذایی در سطح استان شاهد خواهیم بود که نیاز فارس و جنوب کشور را تامین می‌کند