رییس پلیس راهور فارس گفت: برابر مصوبه هیئت دولت و مجوز مجلس شورای اسلامی، مهلت بخشودگی دو برابری جرائم رانندگی سال ۹۹ تا پایان دی ماه است.

سرهنگ صادق سلیمی گفت: در این مهلت تعیین شده همه جرائم (تسلیمی و الصاقی) که به علت پرداخت نکردن در مهلت ۶۰ روزه ۲ برابر شده به اصل جریمه تبدیل و دیر کرد آند‌ها بخشوده می‌شود.

او گفت: بخشودگی جرائم مربوط به جرائمی می‌شود که تا پایان سال ۹۹ اعمال شده اند و شامل جرائم تمام سال‌ها به جز امسال می‌شود.

رئیس پلیس راهور استان فارس گفت: طرح بخشودگی از روز شنبه ۴ اردیبهشت ماه امسال شروع و تا پایان دی ماه امسال ادامه خواهد داشت و هنوز برای تمدید آن تصمیم گرفته نشده است.

سرهنگ سلیمی با اشاره به بکارگیری تجهیزات جدید توسط پلیس راهور در خصوص شناسایی رانندگان متخلف در کنار سامانه‌های الکترونیکی گفت: بر این اساس خودروی رانندگانی که بیش از یک میلیون تومان جریمه دارند توسط مأموران پلیس راه و راهور در معابر درون و برون شهری توقیف و تا زمان پرداخت دیون معوق در پارکینگ متوقف می‌شوند.

این مقام ارشد پلیس فارس از هموطنانی که دارای جرائم معوقه هستند خواست از فرصت باقیمانده استفاده و نسبت به تسویه کردن جرائم خودروی خود اقدام کنند.

کشف ۴۹ کیلو تریاک در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از کشف ۴۹ کیلو تریاک و دستگیری ۲ متهم در یکی از محله‌های این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی گفت: مأموران کلانتری ۱۲ فخر آباد با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند افرادی در منزلی در یکی محله‌های شیراز اقدام به خرید و فروش مواد مخدر به صورت گسترده می‌کنند که موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او گفت: ماموران با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل، ۴۹ کیلو مواد مخدر از نوع تریاک و ۱۰۰ عدد فشنگ جنگی کلاش و اسلحه شکاری کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز با بیان اینکه در این خصوص ۲ نفر دستگیر و تحویل مرجع قضائی شدند، از شهروندان خواست در صورت اطلاع از فعالیت سوداگران مرگ گزارش آن را به پلیس ۱۱۰ اعلام کنند.

توقیف پژو و کشف ۱۲ کیلو تریاک

فرمانده انتظامی جهرم از کشف ۱۲ کیلو تریاک در عملیات ماموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ خسرو رزمجویی گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ، ماموران انتظامی هنگام گشت زنی در محور مواصلاتی جهرم-لارستان به یک سواری پژو پارس مشکوک و با اقدامات فنی و تخصصی آن را توقیف کردند.

مواد مخدر

او با بیان اینکه در بازرسی از این سواری ۱۲ کیلو تریاک که به طرز بسیار ماهرانه‌ای در کف خودرو جاسازی شده بود کشف شد، تصریح کرد: در این خصوص راننده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

توقیف نیسان حامل احشام قاچاق در داراب

فرمانده انتظامی داراب گفت: در بازرسی از یک دستگاه وانت نیسان ۳۹ راس گوسفند قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کشف شد.

سرهنگ علیرضا نوشاد گفت: به منظور اجرای طرح مبارزه با قاچاق، ماموران انتظامی داراب هنگام کنترل محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه وانت نیسان حامل احشام مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او گفت: مأموران در بازرسی از این خودرو ۳۹ راس گوسفند قاچاق و بدون هرگونه مجوز دامپزشکی را کشف و راننده نیز دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان داراب با اشاره به اینکه ارزش احشام قاچاق کشف شده برابر نظر کارشناسان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: راننده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

ژنراتور قاچاق در توقیف پلیس لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از کشف یک دستگاه دیزل ژنراتور برق خارجی قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ داود امجدی گفت: مأموران انتظامی لارستان حین کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه کامیون حامل ژنراتور برق مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او گفت: در بررسی مدارک ارائه شده توسط راننده مشخص شد محموله ذکر شده فاقد مدارک مثبت گمرکی و قانونی است.

فرمانده انتظامی شهرستان لارستان با بیان اینکه ارزش محموله مکشوفه بنا به نظر کارشناسان ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: در این رابطه راننده به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ امجدی از شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه قاچاق کالا و ارز و وقوع جرائم دیگر آن را از طریق تلفن ۱۱۰ اطلاع دهند تا در کمترین زمان نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان اقدام شود.

دستگیری سارق و کشف ۴ دستگاه موتورسیکلت مسروقه در کازرون

فرمانده انتظامی کازرون از دستگیری سارق و کشف ۴ دستگاه موتورسیکلت مسروقه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت موتورسیکلت در کازرون و شکایت چند مالباخته، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

او گفت: با اشراف اطلاعاتی پلیس سرنخ‌هایی از فعالیت یک سارق حرفه‌ای و سابقه دار در این پرونده‌ها به دست آمد.

عاقبت مجرم

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون گفت: ماموران پاسگاه انتظامی کنارتخته پس از هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات موفق پلیسی متهم ۱۹ ساله را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ زراعتیان با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم ۴ دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد، گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

این مقام انتظامی از صاحبان موتورسیکلت‌ها خواست با استفاده از وسایل و تجهیزات بازدارنده از جمله قفل و زنجیر سارقان را از اهداف شوم خود ناکام کنند.

توقیف اتوبوس و کشف کالای قاچاق میلیاردی در کوار

فرمانده انتظامی کوار از توقیف یک دستگاه اتوبوس و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۳ میلیارد ریال در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدرحمان هاشمی گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران کلانتری مرکز شهرستان کوار هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او گفت: ماموران موفق شدند در بازرسی از این کامیون ۳ هزار و ۳۶۰ عدد لنت و آچار، ۱۲۰ دستگاه وسایل آشپزخانه و ۲۶۴ عدد نوشیدنی خارجی قاچاق و بدون مدارک قانونی کشف کنند.

فرمانده انتظامی کوار با بیان اینکه در این رابطه راننده به مرجع قضائی معرفی شد، گفت: ارزش این محموله قاچاق برابر نظر کارشناسان ۳ میلیارد ریال برآورد شده است.

ماینرهای قاچاق در لارستان خاموش شدند

فرمانده انتظامی لارستان از کشف ۱۱ دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ داود امجدی گفت: به منظور شناسایی و برخورد با استفاده کنندگان دستگا‌های استخراج ارز دیجیتال قاچاق، ماموران انتظامی کلانتری ۱۱ شهید ساریخانی با اقدامات فنی و تخصصی موفق به شناسایی یک منزل مسکونی در این خصوص شدند.

او گفت: ماموران انتظامی با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از این واحد مسکونی ۱۱ دستگاه ماینر خارجی قاچاق و سایر متعلقات مربوطه که در حال فعالیت بود را کشف کردند.

سرهنگ امجدی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ماینر‌های کشف شده را ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، اظهار داشت: در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

توقیف پراید و کشف ۲۷ دستگاه ماینر قاچاق

فرمانده انتظامی مهر گفت: در بازرسی از یک سواری پراید ۲۷ دستگاه ماینر قاچاق به ارزش ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کشف شد.
سرهنگ عظیم الله کرمی گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران انتظامی کلانتری ۱۱ هنگام گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به یک سواری پراید پلاک مخدوش که در کنار خیابان پارک بود مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر به مقر انتظامی دلالت دادند.
او گفت: ماموران انتظامی در بازرسی از این خودرو ۲۷ دستگاه ماینر خارجی قاچاق کشف کردند.
فرمانده انتظامی مهر با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، گفت: تلاش برای دستگیری راننده متواری ادامه دارد.

ترفند کلاهبردار با گرفتن بیعانه لو رفت

فرمانده انتظامی داراب از دستگیری کلاهبردار سایت دیوار که با ترفند فروش موتورسیکلت از ۸۰ شهروند ۱۲ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد گفت: تعدادی از شهروندان با ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا داراب مراجعه و مدعی بودند جهت خرید موتورسیکلت به سایت دیوار مراجعه و پس از انتخاب وسایط نقلیه مورد نظر و پرداخت مبلغی بابت بیعانه، فروشنده از ارسال کالا خودداری و دیگر پاسخگوی تماس‌های آنان نمی‌باشد که بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او با ببان اینکه کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند که متهم در شهرستان شیراز است، گفت: ماموران با گرفتن نیابت قضائی او را دستگیر و به مقر انتظامی داراب دلالت دادند.

فرمانده انتظامی داراب گفت: متهم در تحقیقات اولیه منکر بزه ارتکابی بود، ولی پس از روبرو شدن با مستندات پلیس به ۸۰ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۱۲ میلیارد ریال با شگرد درج آگهی و گرفتن بیعانه اقرار کرد.

سرهنگ نوشاد با اشاره به شناسایی ۱۸۰ خط تلفن همراه از متهم، به شهروندان توصیه کرد که هرگز فریب کلاهبردارانی که با سوء استفاده از سایت‌های تبلیغاتی و درج آگهی‌های جعلی با قیمت‌های پایین‌تر از عرف بازار و وسوسه انگیز، از مشتریان مبلغی به عنوان بیعانه گرفته و پس از آن گوشی خود را خاموش و یا پاسخگوی تلفن آنان نمی‌باشد، نخورند.

انتهای پیام/