مرکز کارآفرینی هنرمندان سونر شیراز افتتاح شد.

 مدیر مرکز کار آفرینی هنرمندان سونر گفت: این مجموعه که در زمینی به مساحت هزار متر مربع ساخته شده شامل بخش‌های آموزش، مشاوره تخصصی، کار آفرینی، کافه کار آفرینی، مرکز رشد و فضای کسب و کار اشتراکی است که با سرمایه گذاری ۲ میلیارد تومانی بخش خصوصی راه اندازی شده است.
کجوری افزود: در این مرکز زمینه اجرای کار‌های هنرمندان فعال در حوزه‌های صنایع دستی فراهم شده و با توجه به استفاده از ابزار‌های فروش انلاین و به روز امکان فروش تولیدات در سراسر دنیا فراهم است.
وی گفت: هنرمندان رده‌های مختلف می‌توانند با حضور در این مرکز از تجارب ۲۵ استاد فعال در زمینه‌ی صنایع دستی استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در آیین گشایش این مرکز بیان کرد: با توجه به ظرفیت خوبی که فارس و شهر شیراز در حوزه گردشگری دارد، توانمندسازی جوانان در زمینه هنرهای دستی به ایجاد اشتغال، تولید ثروت و فروش محصولات کمک خواهد کرد.

سهراب مختاری افزود: به بخش صنایع دستی مانند قالیبافی در مشاغل خانگی، اشتغال روستاییان و عشایر مثل توجه خوبی شده است.

او با تاکید بر اینکه باید بستر را برای کارآفرینی آماده کنیم، عنوان کرد: توجه به این موضوع و تمرکز بر ظرفیت و توانمندی جوانان می‌تواند آینده‌ای را برای ما ترسیم کند که پس از عبور از کرونا شاهد شکوفایی بیشتری در صنایع دستی باشیم.

مدیرکل تعاون فارس خاطرنشان کرد: در کنار این مرکز کافه کارآفرینی، کارگاه آموزشی، بحث فروش و بازاریابی و آموزش همزمان و توانمندسازی و مهارت آموزی جوانان در حوزه صنایع دستی نیز دنبال خواهد شد.